Dojazd do pracy

Dojazd do pracy stanowi problem, zwłaszcza, gdy musimy dojechać z prowincji do większego ośrodka miejskiego. Mimo iż do wyboru mamy naprawdę wiele możliwości, transport w niektórych terenach i okolicznościach nie zawsze przebiega tak szybko, jak byśmy chcieli.

Rower, hulajnoga, skuter

Jednoślady to rozwiązanie eko, z którego dumni są mieszkańcy miast. Omijając korki możemy w ten sposób zaoszczędzić nie tylko czas i pieniądze, ale również przyczynić się do ochrony środowiska. Niestety, opcja ta wygodna jest jedynie w dużych ośrodkach miejskich, gdyż to po chodnikach oraz ścieżkach rowerowych najszybciej i najłatwiej można poruszać się jednośladami. Ponadto, rozwiązanie to jest sezonowe, gdyż zimą poruszanie się w ten sposób jest utrudnione bądź niemożliwe ze względu na niskie temperatury, oblodzenie drogi oraz śnieg.

Transport zakładowy

Niektóre firmy już na poziomie ofert pracy zamieszczanych m.in. na portalu Pracuj.pl dają do zrozumienia pracownikom, iż transport z i do zakładu pracy jest dla nich ważny. Z tego względu takie przedsiębiorstwa uruchamiają własną komunikację. Zbiorowy transport zakładowy do wygodny sposób przemieszczania się do i z pracy dla pracowników, którzy w czasie niego mogą pogłębiać integrację zespołową. Rozwiązanie to funkcjonuje przede wszystkim w dużych zakładach przemysłowych na prowincji.

Dojazd samochodem własnym

Dojazd własnym samochodem odchodzi powoli do lamusa. Nie tylko przez wzgląd na ekologię, lecz również koszty eksploatacyjne i wszędobylskie korki. Nadal to jednak jedyny środek transportu dla osób dojeżdżających do zakładu pracy z odległych zakątków. Jego koszty można jednak obniżyć zbierając większą liczbę pasażerów i robiąc „zrzutkę” na paliwo. W ten sposób za niewielką cenę można dostać się do pracy i z niej powrócić. Trzeba jednak pamiętać, iż nie wszyscy są tak mili i łaskawi, aby brać innych pasażerów ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *