Czy mając firmę możesz wynajmować samochód od osoby prywatnej?

leasing-a-car

Wielu właścicieli firm potrzebuje czasem poszerzyć swoją flotę samochodową, szukają wtedy różnych rozwiązań, aby móc korzystać z samochodu przy ponoszeniu jak najmniejszych kosztów. A tych rozwiązań jest całkiem sporo – można wynajmować samochód z wypożyczalni, kupić go w kredycie czy też postawić na popularny leasing samochodowy.

W naszym kraju zdecydowanie najbardziej popularną opcją wśród przedsiębiorców jest branie samochodu w leasing. Dzięki temu można korzystać z eleganckiego i komfortowego samochodu przy niewielkim angażowaniu własnych środków. Trzeba jedynie płacić comiesięczną opłatę leasingową oraz przy podpisaniu umowy umieścić opłatę początkową. W przypadku leasingu operacyjnego, na który decyduje się wielu przedsiębiorców, można comiesięczne koszty opłaty oraz opłatę początkową wrzucić sobie w koszty prowadzenia działalności, dzięki czemu użytkowanie samochodu będzie jeszcze tańsze. Leasing ma całe mnóstwo zalet, nic więc dziwnego, że wraz z zapotrzebowaniem rynku rośnie liczba firm leasingowych. Przedsiębiorcy mają więc z czego wybierać i szybko znajdą taki samochód, który będzie spełniał wszystkie ich oczekiwania.

Od osoby prywatnej – niekoniecznie dobry pomysł

Niektórzy przedsiębiorcy, w poszukiwaniu jak największych oszczędności, decydują się na wynajęcie samochodu od osoby prywatnej. Zwykle robią to bez jakichkolwiek umów – po prostu pożyczają samochód od znajomego i wykorzystują go do służbowych celów. Nie jest to jednak rozwiązanie, gdyż w razie jakiejkolwiek kontroli może prowadzić do sporych kłopotów. Jeśli chcemy wypożyczyć samochód od osoby prywatnej, warto skonsultować się z prawnikiem oraz z księgowym, aby upewnić się, jak w tej sytuacji wyglądają kwestie podatkowe. Przedsiębiorcy powinni bowiem dbać o to, aby ich działalność była w stu procentach legalna i zgodna z prawem. W przeciwnym razie mogą sami, nieświadomie ściągnąć na siebie różne kłopoty czy organy kontrolujące.

Samochód firmowy z dobrej wypożyczalni

Dobrym rozwiązaniem dla właścicieli firm, którzy potrzebują efektownego auta służbowego, może być https://wynajemdlugoterminowyaut.pl/. To opcja, z której biznesmeni korzystają coraz częściej. W wypożyczalni można bowiem wynająć samochód z górnej półki za rozsądną cenę. A elegancka, wygodna i reprezentacyjna limuzyna z pewnością ma duże znaczenie, jeśli chodzi o kwestie wizerunkowe. Jeśli decydujemy się na wynajem długoterminowy, możemy korzystać z auta przez wiele miesięcy czy nawet lat. Choć wypożyczalnie kojarzą się raczej z dosyć wysokimi cenami, w przypadku umowy długoterminowej każdy klient jest traktowany indywidualnie, a koszt wypożyczenia samochodu, jeśli przeliczymy go na koszt dobowy, będzie zdecydowanie tańszy niż gdybyśmy zdecydowali się na wypożyczenie auta na doby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>