Internetowe portfolio początkowego fotografa – zlecić czy zrobić samemu?

Dzisiejszy świat niezaprzeczalnie jest zdominowany przez siłę internetu. Ludzie korzystają z niego na każdym krańcu świata. Dostęp do internetowej sieci ma w zasadzie każdy, kto tylko posiada jakieś z wielu urządzeń, których funkcją jest korzystanie z internetu. Niegdyś były to tylko komputery stacjonarne, później laptopy. Aktualnie do internetowej sieci można wejść za pośrednictwem większości urządzeń mobilnych takich jak przede wszystkim telefony komórkowe.

portrait-2025447_960_720

Internet ma ogromny zasięg dlatego jest bardzo przydatny, chociażby w wielu zawodach. Jedną z profesji, która zdecydowanie korzysta na działaniu internetu jest zawód fotografa. Internetowy zasięg sprawia, że łatwo jest trafić do wielu odbiorców jednocześnie i tym kieruje się miłośnik fotografii pragnący zarobić na swojej pasji.

Aby odnaleźć swoje miejsce w świecie fotografii należy najpierw przygotować ku temu odpowiedni grunt. Najlepiej rozpocząć od internetowego portfolio, gdyż tym samym pozwalamy na to, by nasze prace zostały ocenione i zweryfikowane przez innych ludzi. Czy portfolio początkujący fotograf powinien zrobić sam czy też lepiej zlecić je komuś innemu, może bardziej obeznanemu w tej dziedzinie?

To już indywidualna kwestia każdego. Decydując się na samodzielne utworzenie swojego portfolio mamy pełną swobodę i kontrolę nad jego tworzeniem. Sami odpowiadamy za jego charakter, dobieramy tempo pracy i czuwamy nad ostatecznym wyglądem tego zbioru zdjęć. Swego rodzaju pułapką w tej kwestii może być wspomniane tempo pracy, które jest nadawane wyłącznie przez nas samych. Jeżeli działamy szybko i sprawnie- nie ma najmniejszego problemu. Z kolei gdy tworzenie portfolio idzie nam dość opornie i bardzo powoli, wtedy chyba jednak warto skorzystać z pomocy kogoś kto będzie być może bardziej zmotywowany. Jeżeli chcemy całkowicie samodzielnie stworzyć swoje portfolio z pomocą mogą nam przyjść gotowe szablony, które są już ogólnodostępne w sieci. Zatem nawet jeśli jakoś szczególnie nie znamy się na tworzeniu tego typu stron, szablony przyjdą nam z pomocą.

Druga opcja to skorzystanie z pomocy profesjonalisty w tworzeniu takich stron. W tym przypadku na pewno musimy się liczyć z faktem, że będziemy musieli opłacić tego typu usługi. Ale z drugiej strony dzięki skorzystaniu z takiej opcji nasze portfolio może wyglądać ciekawiej niż inne. Może być bardziej pomysłowe, oryginalne i wyróżniające się w morzu ofert innych początkujących fotografów. Ten czynnik zdecydowanie przemawia za zleceniem stworzenia tej strony komuś kto się na tym zna. Zwłaszcza, że obecnie zawód fotografa to dość oblegany kierunek i aby znaleźć w nim miejsce dla siebie najlepiej mieć coś charakterystycznego, co przyciągnie klientów. Zatem mamy do wyboru dwie drogi- postawić na całkowitą samodzielność lub zlecić komuś stworzenie własnego portfolio. Żadna z tych opcji nie jest zła. Gdy tworzymy portfolio sami, trzeba wiedzieć jak się do tego zabrać. Z kolei zlecając tę pracę komuś musimy liczyć się z pewnymi kosztami. Decyzja należy do nas.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: designbox.pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>