Jak sprawić by pisanie prac licencjackich było łatwiejsze?

Businessman Writing A Letter Or Signing

Wielu studentów kończących już ostatni rok swoich studiów licencjackich, uważa za najgorszy i najtrudniejszy ich etap, nie samą obronę lecz proces pisania pracy. Dlaczego tworzenie pracy jest dla wielu tak stresujący?

Jak zabrać się za pisanie?

W sieci znajdziemy mnóstwo firm oferujących pisanie prac licencjackich na niemalże dowolny temat. Nie da się jednak ukryć, iż nie jest to ani uczciwe ani też mądre. Każdą pracę, niezależnie od tego czy samodzielnie ją napisaliśmy czy też kupiliśmy, będziemy musieli także obronić, odpowiadając na pytania z zakresu tematyki zawartej w pracy. Poza tym tak naprawdę nigdy nie możemy mieć pewności czy praca została wykonana ze starannością i rzeczywiście dotyczy tematyki jaka nas interesuje. Dużo lepszym rozwiązaniem jest napisanie pracy samemu, nawet jeśli sama myśli o tej konieczności powoduje u nas ogromny stres. By cały proces czynności jaką jest pisanie prac licencjackich przebiegł w pełni szybko a zarazem spokojnie, warto jest utworzyć sobie plan działania z zakresem dat, w których zamierzamy dane zadanie ukończyć obojętnie czy jest to praca magisterska czy praca licencjacka. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie nam się uporać z niechęcią i brakiem organizacji. Kiedy w swoim planie działania uwzględnimy wybranie tematu, wybranie promotora, zgromadzenie potrzebnych informacji oraz utworzenie planu oraz napisanie poszczególnych rozdziałów, możemy zabrać się za działanie.

Gotowi.. Do startu.. Start!

Czyli zaczynamy! Wiemy już kiedy i czym powinniśmy się zająć, aby spokojnie zdążyć z oddaniem swojej pracy, uwzględniając również czas potrzebny na wszelkiego rodzaju poprawki. Skoro mamy już swój temat, wiemy kto jest naszym promotorem możemy więc zabrać sie za plan pracy oraz gromadzenie materiałów. Jeśli nie wiemy jeszcze co chcemy zamieścić w swojej pracy, możemy zapoznać się z innymi pracami o zbliżonej tematyce. Być może w któreś z nich znajdziemy inspiracje. Musimy jednak wiedzieć, że nie możemy się na niej wzorować, a jedynie szukać w niej inspiracji i podpowiedzi w jaki sposób powinna owa praca wyglądać. Swoje wszelkie spostrzeżenia należy zapisywać, ponieważ w obliczu wielu spraw myśli mają tendencję do uciekania z głowy. Przeglądając Internet, książki czy inne publikacje zapisujemy wszystko co przyjdzie nam do głowy, nigdy nie wiadomo co zechcemy wykorzystać w swojej pracy a przydać się może wiele cytatów. Pamiętajmy również, o bezwzględnym tworzeniu bibliografii wszystkich materiałów, z których postanowiliśmy skorzystać.

Piszemy

Każdy z naszych rozdziałów powinniśmy dobrze przeanalizować. Nie starajmy się lać wody, czy też zamieścić w nim zbyt wiele tematów. Znacznie lepszym wyjściem jest skupienie się na jednym czy dwóch tematach w jednym rozdziale, aby zrobić to dobrze bez pomijania ważnych kwestii. Starajmy się również zawsze wybrać odpowiednią porę do pisania, kiedy nie jesteśmy zmęczeni ani też rozproszeni innymi sprawami. Poprawienie pracy zajmuje często więcej pracy niż jej napisanie w sposób niedbały.

1 komentarz

  1. Jurecki pisze:

    Sporo gotowych dokumentów jest na stronie jasminium.pl, ostatnio pobrałem tam cały tekst ksiąki doktor dolittle i jego zwierzęta pdf i z tego co pamiętam mieli tam też inne dokumenty w tym prace magisterskie. Można coś pobrać i się wzorować na nich stylem i metaforami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *