Karty kredytowe dla studentów? Rozmawiamy z Beatą Tużyńską, pracownikiem bankowym

mpower-student-credit-card-1080x400

Choć studenci zwykle nie mają stałych dochodów i zbyt dużej zdolności finansowej, także oni mogą otrzymać karty kredytowe i cieszyć się dodatkową gotówką za każdym razem, gdy jest ona potrzebna. O tym, jaka jest aktualnie oferta kart kredytowych, jak student może wnioskować o kartę i na co, oprócz dodatkowych środków może liczyć, rozmawiamy z pracownikiem bankowym Beatą Tużyńską.

– Studenci należą do tej grupy klientów bankowych, która raczej nie może pochwalić się wysokimi zarobkami. Trudno bowiem połączyć zajęcia na uczelni z pracą. Skoro kiepsko u nich z dochodami, jak wygląda oferta kart kredytowych skierowanych do nich?

– Faktycznie w przypadku studentów ich dochody są mocno ograniczone. Najczęściej żyją z tego, co dostają od rodziców, z różnych form pomocy stypendialnej oraz z pracy dorywczej. Nie oznacza to jednak, że dla banków są klientami gorszymi. Trzeba bowiem myśleć perspektywicznie – student skończy kiedyś studia, podejmie normalną pracę i stanie się dla banków cenionym klientem. Im wcześniej bank przyciągnie młodego człowieka do siebie, tym większa pewność, że pozostanie on klientem na dłużej. Wiele banków doskonale zdaje sobie sprawę z tej zależności i oferuje karty kredytowe dedykowane studentom. Trzeba jednak podkreślić, że ta oferta jest dosyć uboga w porównaniu do oferty kart kredytowych przeznaczonej dla osób pracujących czy dla firm. Oczywiście, także limit kredytowy nie jest dosyć wysoki. Średnio jest to około 2000 zł, aczkolwiek zdarzają się przypadki kart dla studentów z limitem nawet 20 000 zł. Wszystko zależy od indywidualnej oceny zdolności finansowej kredytobiorcy.

– Czym kierują się studenci przy wyborze karty kredytowej dla siebie?

– Przede wszystkim interesuje ich koszt karty i jej późniejszego użytkowania. Przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów – ile kosztuje wydanie karty i jej comiesięczna obsługa, jak długo trwa okres bezodsetkowy, a także jakie są dodatkowe korzyści z posiadania karty. Studenci, jako grupa młoda, aktywna i chętnie korzystająca z sieci, wybierają karty, które umożliwiają im zniżki w sklepach czy w lokalach gastronomicznych lub inne formy korzyści. Przed wybraniem karty dobrze jest sprawdzić aktualny ranking kart dla studentów. Najlepsze karty kredytowe z kredytowakarta.com.pl to dobry sposób na porównanie podstawowych parametrów aktualnie dostępnych na rynku kart dedykowanych studentom.

– Jakie korzyści, oprócz dodatkowej gotówki, mają studenci z posiadania karty kredytowej?

– Największą korzyścią jest właśnie dodatkowa gotówka, która w życiu studenckim przydaje się dosyć często. Ale to nie wszystko. Decydując się na kartę kredytową dla studentów warto odpowiedzialnie podejść do tematu regulowania płatności i spłacania wszystkich wykorzystanych środków we właściwym terminie. Taka karta kredytowa świetnie bowiem sprawdza się do budowania pozytywnej historii kredytowej. Dzięki temu jeszcze przed rozpoczęciem pracy zarobkowej na etacie, młodzi ludzie mogą przez kilka lat budować swój pozytywny wizerunek, który przydaje się później, gdy chcą wnioskować o kredyty czy pożyczki. Budowanie pozytywnej historii kredytowej warto rozpocząć jak najwcześniej, a karty kredytowe dla studentów są do tego celu idealne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *