Praca moich marzeń – jak obrać właściwą drogę po studiach?

t1larg.job.interview

Niektóre kierunki studiów w dużym stopniu generują naszą przyszłą drogę zawodową, dotyczy to przede wszystkim kierunków mocno ścisłych i konkretnych. Inne kierunki dają wiele możliwości rozwoju, a jednocześnie nie dają twardych umiejętności, które poszukiwane byłyby na rynku pracy. Tak dzieje się w przypadku mało konkretnych studiów humanistycznych. Wiele osób po studiach zadaje więc sobie pytanie – co dalej?

Wymarzona praca powinna łączyć w sobie dobre zarobki oraz przyjemność z jej wykonywania. Nie ma bowiem sensu męczyć się w zawodzie czy na stanowisku, które nie daje nam satysfakcji i codzienna droga do pracy wydaje się być drogą przez mękę. Warto więc już na studiach zadbać o swoją drogę zawodową i szukać dla siebie miejsca na rynku pracy. Dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju praktyki i staże w firmach o profilu, który nas interesuje. To możliwość zdobycia doświadczenia i umiejętności, często bardzo różnych od tego co studiujemy, a czasem po prostu dobrze je uzupełniających.

Nie czekaj, aż praca sama przyjdzie

Tuż po studiach warto od razu zabrać się za aktywne poszukiwanie pracy. Im dłuższa będzie luka w naszym życiorysie zawodowym, tym gorzej jest to widziane przez przyszłych pracodawców. Jeśli ukończyliśmy kierunek, który na rynku pracy jest kiepsko postrzegany i nie ma na niego zapotrzebowania, można postawić na różnego rodzaju doszkalanie. Kursy, szkolenia, szkoły policealne czy innego rodzaju nauka to dobry sposób, aby w krótkim czasie zdobyć nowy zawód, taki, który będzie poszukiwany na rynku pracy, a jednocześnie dający wiele możliwości rozwoju.

Warto intensywnie i czynnie szukać zatrudnienia

Osoby, które mają możliwość zmiany miejsca zamieszkania, powinny szukać pracy i swojej drogi zawodowej w dużych miastach – tam jest zdecydowanie łatwiej zarówno jeśli chodzi o naukę czy dokształcanie, jak i o pracę. Zanim jednak zmienimy miejsce zamieszkania, warto najpierw znaleźć dobre zatrudnienie. Nie musi to być od razu praca marzeń – mało kto ma bowiem to szczęście, że od razu pod studiach trafia do firmy, w której pozostaje na wiele lat udanego życia zawodowego.

Chodzi natomiast o to, by mieć zatrudnienie, stałe źródło dochodów i możliwość ciągłej nauki, daje to podstawy do dalszego rozwoju, poszukiwania lepszych źródeł zatrudnienia czy dokształcania się po godzinach. Jeśli szukasz pracy, warto zajrzeć na https://szukampracy.pl/ogloszenie/. To doskonale przygotowany portal z ogłoszeniami o pracę z różnych branż i lokalizacji. Dzięki temu można bez problemu wyszukać ogłoszenia od potencjalnych pracodawców i złożyć swoje dokumenty aplikacyjne. Jeśli nasze kwalifikacje i umiejętności odpowiadają zapotrzebowaniu pracodawcy, na pewno zaprosi nas na rozmowę kwalifikacyjną. Warto również uzbroić się w cierpliwość – nie każda rozmowa o pracę od razu kończy się zatrudnieniem. Czasem trzeba zaliczyć kilka lub kilkanaście rozmów, zanim usłyszymy wymarzone – gratulacje, ma pan/pani pracę.

1 komentarz

  1. Anielka pisze:

    Gdyby ktoś chciał poprawić swoje samopoczucie przy pierwszej pracy, to polecam fajny tatuaż, a można się też nauczyć jak robić taki tatuaż. Trzeba jednak skorzystać z wskazówek profesjonalistów np. https://dziarownia.pl/. Taki tatuaż wymaga wiele pracy, ale jak cieszy! I nie zmyje się podczas pierwszej kąpieli :) Ale nie ma problemu, gdyby komuś się nie spodobało, to zawsze może sobie tę ozdobę usunąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>