Zastanawiacie się, jak oszczędzać prąd? Te fantastyczne metody regulują zużycie energii elektrycznej w waszym domu!

tesla-saver-eco-oszczedzacz-pradu (3)

W kilku ankietach przeprowadzonych na temat zużycia prądu w gospodarstwach domowych odnotowano różne sposoby oszczędzania energii elektrycznej. Użytkownicy energii elektrycznej są w większości wypadków zdesperowani, jeśli chodzi o zużycie prądu. Nie mogą wyjść z podziwu przyglądając się kwocie, która znajduje się na ich rachunku za prąd każdego miesiąca. Dlatego starają się szukać różnego rodzaju legalnych sposobów na oszczędzanie energii elektrycznej, ale tak właściwie niewielu z nich wie, co robić.

Jak oszczędzać energię elektryczną w całkowicie legalny sposób?

Niektóre rodziny próbują radzić sobie z wysokimi rachunkami, wprowadzając pewne ograniczenia dla domowników. Możecie więc usłyszeć od sąsiada, który opowiada, jak chodzi po domu gasząc światła w pomieszczeniach. Większość użytkowników energii elektrycznej nie może znieść faktu, że 2-3 żarówki działają jednocześnie. Być może denerwuje was to, że ktoś z domowników narzeka, gdy zostawiacie włączone światło, ale uwierzcie w to, że istnieje do tego powód. Postaramy wam się to wyjaśnić.

Prawda jest taka, że można zaoszczędzić na prądzie zużywanym przez każde elektryczne urządzenie w gospodarstwie domowym. Żarówki też zużywają prąd, a ich regularne wyłączanie umożliwia regulację zużycia prądu. Oszczędność prądu jest jeszcze większa, gdy używamy żarówek energooszczędnych. Szczególnie skuteczne są żarówki LED, dzięki którym można zaoszczędzić do 95% energii. Kolejną zaletą tych żarówek jest to, że ich żywotność jest do 15 razy dłuższa od żywotności tradycyjnej żarówki.

Są też tacy, którzy idą o krok dalej. Ten krok dalej to codzienne wyłączanie niektórych lub większości urządzeń elektrycznych w gospodarstwie domowym. Chociaż wielu z was może się wydawać, że to niedorzeczne, wierzcie, że gdy w grę wchodzi oszczędność energii, ta metoda jest niesamowicie skuteczna.

Oszczędzajcie do 175 zł miesięcznie na rachunkach za prąd

Jeżeli w danej chwili nie używacie niektórych urządzeń elektrycznych, pamiętajcie o tym, żeby je wyłączyć. Nie uwierzycie, ale ładowarka do telefonu komórkowego, którą zostawiacie w gniazdku po zakończeniu ładowania telefonu, wpływa na zwiększenie zużycia energii. Pamiętajcie też, aby wyciągnąć ładowarkę z gniazdka po zakończeniu ładowania telefonu komórkowego lub przed wyjściem z domu. Zdarzały się bowiem przypadki, że były one główną przyczyną pożaru lub innych uszkodzeń w domu.

Nie zostawiajcie włączonego telewizora, jeżeli nie oglądacie telewizji. Podobnie jest z komputerem, nie musi być włączony, jeżeli go nie używacie. Po zagrzaniu wody, wyłączcie bojler i włączcie go na dwie godziny przed kolejnym prysznicem, aby woda zdążyła się zagrzać. W ten sposób możecie zaoszczędzić do 175 zł na rachunku za prąd w skali miesiąca. Niższy rachunek za prąd to oszczędność pieniędzy i mniejszy ból głowy.

Obserwując licznik sprawdzajcie, jakie sprzęty zużywają w waszych domach najwięcej prądu
Zdajemy sobie oczywiście sprawę z tego, że nie ma czegoś takiego, jak darmowy prąd. Można jednak zmniejszyć zużycie energii i wpłynąć na obniżenie miesięcznego rachunku. Wasze liczniki mogą być bardzo przydatne przy wykrywaniu największych konsumentów energii w waszych domach. Próbujcie włączać po jednym sprzęcie elektrycznym na raz i obserwować, jak zachowuje się licznik podczas pracy konkretnego urządzenia elektrycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>