Płatności bezgotówkowe – idealne (nie tylko) w czasie pandemii!

Płatności bezgotówkowe mają wiele zalet. Nic dziwnego, że coraz częściej z nich korzystamy!

Płatności bezgotówkowe to rozliczenia, w których na każdym etapie cyklu rozliczeniowego dokonywany jest transfer środków pieniężnych z i na rachunki bankowe płatnika i beneficjenta.

Transakcjami bezgotówkowymi są także transakcje płatnicze, w których wykorzystywane są instrumenty płatności bezgotówkowych takie jak np. polecenie przelewu, polecenie zapłaty, transakcja kartą debetową, czekiem rozrachunkowym, przelewem elektronicznym czy za pośrednictwem urządzenia mobilnego jak np. smartfon. Więcej informacji o terminalach płatniczych i płatnościach bezgotówkowych znajdziesz na stronie https://bezgotowki.pl/oferta/.

Płatności bezgotówkowe w czasie pandemii COVID-19

Płatności bez gotówki mają wiele zalet. Jak można się było przekonać w ostatnim czasie – podczas pandemii koronawirusa – są one znacznie bezpieczniejszym niż gotówka sposobem przeprowadzania transakcji. Dzięki płatnościom bezgotówkowym zmniejsza się bowiem ryzyko zakażenia groźnymi dla zdrowia człowieka drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Podczas gdy wirusy i bakterie z powodzeniem mogą gromadzić się na powierzchni banknotów i, wraz z nimi, być przenoszone z rąk do rąk, w przypadku karty płatniczej mamy zazwyczaj do czynienia tylko z jednym użytkownikiem. Co więcej, w ostatnim czasie limit kwoty przy której nie ma konieczności wpisywania kodu PIN wzrósł do 100 zł. Dzięki temu można wykonywać więcej transakcji zbliżeniowych, co ogranicza kontakt z powierzchnią na której mogą znajdować się groźne drobnoustroje.

Gotówka jest też znacznie trudniejsza w dezynfekcji. Terminale płatnicze mogą być dezynfekowane i odkażane bardzo często, nie ma też konieczności – tak jak w przypadku gotówki – poddawania ich 14-dniowej kwarantannie.

W celu dezynfekcji urządzenia wystarczy posłużyć się odpowiednią szmatką i środkiem czyszczących na bazie alkoholu lub alkoholem o stężeniu zbliżonym do 70 proc. Można użyć także wody z mydłem.

Płatności bez gotówki – wiele korzyści na co dzień!

Transakcje bez gotówki są korzystne nie tylko w sytuacjach nadzwyczajnych! Na co dzień również znacznie ułatwiają transakcje. Cenią je sobie zarówno konsumenci, jak i przedsiębiorcy. Płatności bezgotówkowe są przede wszystkim szybkie i wygodne. Dzięki płatności kartą mamy dostęp do wszystkich środków zgromadzonych na koncie i nie musimy obawiać się, że zabraknie nam gotówki w portfelu. Korzystanie z płatności bezgotówkowych, np. karty płatniczej, telefonu komórkowego czy systemu BLIK, jest też bezpieczniejsze. Odzyskanie utraconej gotówki – zgubionej lub skradzionej – wydaje się niemal niemożliwe, podczas gdy np. kartę płatniczą możemy zastrzec na specjalnej infolinii w dowolnym momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *