Dress Code: bazowy FAQ dla pracodawców

Clipboard01Czy jesteś zainteresowany odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dotyczące binesowego dress code? Zasady dotyczące ubioru i zalecane stroje biznesowe są popularnymi tematami, ponieważ pracodawcy zastanawiają się, czego mogą wymagać – legalnie i etycznie – o konkretny ubiór swoich pracowników, dbając jednocześnie o ich komfort i morale.

Pierwsze kroki

Punktem wyjścia dla wielu pracodawców jest wdrożenie ubioru. Jeśli korzystasz z zespołu interakcyjnego, który szukał danych z całej organizacji, aby stworzyć odpowiedni dress code, jesteś na dobrej drodze. Im bardziej zaangażujesz w to pracowników – tym bardziej pozytywna będzie na to odpowiedź.

Inne ważne punkty które trzeba wziąć pod uwagę:

Dlaczego w ogóle potrzebujesz dress code?

Jeśli odpowiedź brzmi, ponieważ masz niewielką liczbę pracowników, którzy nie ubierają się odpowiednio jeśli chodzi o strój służbowy do pracy, jest to niewłaściwy powód ubioru. Rozpraw się z nieodpowiednim strojem biznesowym na podstawie każdego , indywidualnego przypadku.

Jeśli masz rozbieżne spory na temat stroju biznesowego, wskazówki zawarte w dress code mogą pomóc ci w wyborze kierunku dla wszystkich pracowników. Jeśli coś się zmieniło w twoim środowisku pracy, być może będziesz musiał również opracować dress code. Na przykład zmiana ubioru ma sens, gdy firma konsultująca się z klientami przychodzącymi do biura przenosi swoją uwagę na rozwój produktu dla klientów online.

Jak szczegółowy jest dress code i dlaczego?

Będziesz musiał wyjaśnić powody każdego spornego wymogu wobec pracowników.

Czy masz wiele grup pracowników mających różne kontakty z klientami? Możesz potrzebować więcej niż jednego dress code.

Wdrożenie ubioru jest procesem trudnym, ponieważ pracownicy nienawidzą, gdy ich pracodawca wkracza w to, co uważają za swoją przestrzeń osobistą. Ubiór jest na szczycie listy skarg

Czy istnieją ograniczenia co do tego, w jaki sposób pracodawca może wprowadzić ubiór?

Niezupełnie. Pracodawca ma dużą swobodę w decydowaniu o tym, co pracownicy mogą nosić lub nie będą mogli nosić. Jednak pracodawca nie może zastosować tego kodeksu w sposób dyskryminujący lub też nie może odmówić przyjęcia uzasadnionych potrzeb pracownika w związku z religią lub stanem zdrowia.

Przykładowo, pracodawca nie może traktować pracowników w sposób mniej korzystny ze względu na pochodzenie narodowe, na przykład poprzez zakaz pewnych form ubiorów etnicznych. Ponadto zasada nie może nierówno obciążać jednej płci w stosunku do drugiej.

Pracodawca może mieć różne zasady dla różnych rodzajów pracowników. Na przykład, podczas gdy od recepcjonistów, przedstawicieli obsługi klienta i innych pracowników, którzy wchodzą w interakcję z klientami, można wymagać profesjonalnego ubioru, pracownicy biurowi mogą mieć możliwość swobodnego przebierania w dżinsach i butach z gumowymi podeszwami, spokojnie też mogą sięgnąć po najmodniejsze torebki takie jak te z https://www.brytyjka.pl/atmosphere-primark-prod-1.html

W jaki sposób menedżerowie mogą konsekwentnie egzekwować strój?

Najważniejsza jest praktyka. Pracodawca musi zapewnić że jego kierownictwo zna i rozumie kodeks postępowania, w tym uzasadnienie pracodawcy dotyczące różnych zasad. Następnie menedżerowie muszą konsekwentnie egzekwować strój ujednolicony dla wszystkich pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>