Program magazynowy 2023. Jakie oprogramowanie WMS wybrać?

Zastanawiasz się nad wdrożeniem oprogramowania magazynowego do swojego magazynu? To decyzja, która może przynieść za sobą wiele korzyści. Zobacz, czym powinien wyróżniać się taki rodzaj programu w 2023 roku!

Czym są programy WMS?

WMS jest skrótem z języka angielskiego, który odnosi się do Warehouse Managament System. W tłumaczeniu na język polski oznacza on system zarządzania magazynem.

Program WMS jest przeznaczony do zarządzania gospodarką magazynową, między innymi pozwala on na prowadzenie zarządzania stanami magazynowymi, realizację zamówień, wprowadzanie towarów do magazynu, realizowanie ich ruchów, kompletowanie i wydawanie towarów.

WMS pomaga stosującym go firmom podnieść wydajność procesów magazynowych, co przekłada się na redukcję kosztów, poprawę efektywności prac i oszczędność czasu.

Jakie funkcje powinien mieć program magazynowy w 2023 roku?

Współczesne programy do obsługi magazynu są w stanie zaoferować użytkownikom wiele praktycznych funkcji. Jaki program magazynowy 2023 warto wybrać?

Szeroka gama funkcji
Dobre oprogramowanie powinno przede wszystkim prezentować bogatą paletę funkcji, które usprawniają codzienne prowadzenie prac w magazynie.

Warto zwrócić uwagę, jakie są funkcje dostępne w ramach programu i porównać je z własnymi potrzebami związanymi z prowadzeniem gospodarki magazynowej. Dedykowane do tego celu funkcje mogą zautomatyzować wiele czynności i zredukować związane z nimi ryzyko błędów.

Współpraca z urządzeniami
Aby obsługa magazynu była łatwiejsza, program powinien współpracować z różnymi urządzeniami, na przykład takimi jak terminal danych, kolektor danych, drukarka etykiet.

Wybrane programy mają też wersje mobilne, które pozwalają na korzystanie z nich na smartfonach i używanie ich jako skanery kodów.

Dodatkowe moduły
Poszerzenie oprogramowania magazynowego o moduły pozwala na wykorzystanie go do dodatkowych zadań, bez potrzeby wdrażania innych programów.

Przykładowo takie moduły oferuje program do magazynu LoMag. Jego użytkownicy mogą korzystać między innymi z modułów faktur i zamówień.

Integracje z zewnętrznym oprogramowaniem
Dobry program magazynowy w 2023 roku powinien umożliwiać też szeroką integrację z oprogramowaniem zewnętrznym, na przykład systemami ERP, systemami e-commerce do prowadzenia sklepów internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *