Jakie szkolenia będą Ci potrzebne zanim otworzysz swój własny gabinet kosmetyczny

salons_estetikstudio_1

Rozpowszechnienie zabiegów z dziedziny kosmetyki sprawia, że na rynku znaleźć można coraz więcej gabinetów, także tych mobilnych, oferujących profesjonalne zabiegi z tej dziedziny. W odpowiedzi na to zainteresowanie coraz więcej kobiet w różnym wieku decyduje się zostać zawodową kosmetyczką. Jakie szkolenia i kursy powinna zdobyć taka kandydatka? W rozmowie o zawodzie i pracy kosmetyczki rozmawiamy ze szkoleniowcem, Katarzyną Barańską.

Jakie wykształcenie powinna posiadać kosmetyczka?

Katarzyna Barańska: Najlepszą podstawą może być wykształcenie dające możliwości pracy w zawodzie. Może to być dyplom ukończenia studiów wyższych w zawodzie, studium zawodowe czy profesjonalny kurs dający możliwość pracy jako kosmetyczka. W dużych polskich miastach można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert edukacyjnych, które umożliwią rozpoczęcie pracy na stanowisku kosmetyczki. Oprócz tego warto zainwestować w mniejsze, bieżące szkolenia, bowiem kosmetologia podobnie jak inne dziedziny ciągle się rozwija.

O jakich szkoleniach mowa?

Katarzyna Barańska: Można spotkać szkolenia dające konkretne umiejętności, takie jak umiejętność zdobienia paznokci, manicure, makijaż okolicznościowy- to tylko najbardziej popularne. Dzięki temu kosmetyczka otrzymuje specjalne umiejętności umożliwiające wykonywanie usług swoim klientkom.

Jak wybrać najlepsze dla nas szkolenia?

Katarzyna Barańska: Wiele zależy od tego, jakie usługi chcemy wykonywać w naszym gabinecie. To jest podstawowe kryterium, względem którego wybieramy szkolenia z naszej dziedziny. W dużych miastach lista oferowanych szkoleń jest na tyle duża, że mamy naprawdę dobry wybór. Szukając wartych uwagi szkoleń, dobrze jest zapoznać się z opiniami dotyczącymi organizatora szkolenia oraz jakości samego szkolenia.

Na co zwracać szczególną uwagę podczas zakładania własnego gabinetu?

Katarzyna Barańska: Szczególnie ważne- wbrew pozorom- są detale. Oczywiście takie kwestie jak wykształcenie czy praktyczne umiejętności kadry są niezmiernie ważne, jedne z ważniejszych kwestii w całym procesie funkcjonowania gabinetu, jednak warto postawić na takie szczegóły, które sprawią, że klientki poczują się u nas dobrze. Mogą to być elementy wyposażenia czy wystroju, wygodny fotel, możliwość wypicia kawy- pomysłów jest co nie miara. Takie właśnie detale stanowią o tym, że ludzie czują się u nas dobrze.

Jaka jest cena takich profesjonalnych szkoleń?

Katarzyna Barańska: To zależy. Szkoły dające podstawowe umiejętności w fachu kosmetycznym, zazwyczaj w formie rocznej lub kilkuletniej- mowa tu o studiach- to koszt zamykający się nawet w tysiącach złotych. Mniejsze szkolenia są związane z kosztem średnio kilkuset złotych, w zależności od przedmiotu szkolenia i miejsca, w którym jest organizowane.

Proszę powiedzieć: czy warto inwestować w szkolenia o tematyce kosmetycznej?

Katarzyna Barańska: Jak najbardziej warto! Chcąc być na bieżąco z aktualnymi trendami w dziedzinie kosmetologii i posiadać grono stałych klientek, ale nie tylko. Każda pasjonatka kosmetologii z wielką przyjemnością skorzysta z oferty szkoleniowej dostępnej na rynku, dając nie tylko nowe umiejętności, ale także da nowe możliwości zawodowe.

Porad udzielił nam pracownik kliniki Dr Styczeń z Warszawy – dziękujemy

2 komentarze

  1. Ewa pisze:

    W obecnych czasach jest wiele mozliwosci i mnostwo szkolen, ktore poszerza nasze kwalifikacje. Wazna jest jednak jakosc szkolenia. PO ukonczeniu kosmetologii bylam na wielu kursach, o roznych poziomach. Ostatni i najlepszy na jakim bylam dotychczas byl w nouveau contour z makijazu permanentengo. Dzieki nowoczesnemu sprzętowi i małym grupom moglam nauczyc sie naprawde wiele i przy tym nie bac wprowadzic makijazu do oferty swojego salonu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *