Usługi transportowe – zmniejsz koszty w swojej firmie

141556065676225300Dzięki usługom transportowym indywidualnie dopasowanym do potrzeb firmy mogą nie tylko zrezygnować z tworzenia własnego zaplecza do przewozu towarów, ale przy tym również sporo zaoszczędzić. Minimalizacja kosztów, gdy chodzi o usługi transportowe, jest najczęściej wymienianą zaletą tego rozwiązania.

Ograniczenie zatrudnienia pracowników

Przede wszystkim przeniesienie prac transportowych na zewnętrzną firmę zmniejsza zatrudnienie lub też nie wywołuje konieczności rekrutacji nowych pracowników. Tworzenie i utrzymywanie stanowisk pracy oraz łączące się z tym koszty w przypadku transportu rzeczywiście mogą być dość wysokie, co dla mniejszych firm, które nie dysponują znacznymi środkami, po prostu byłoby finansowo nie do udźwignięcia. Również jednocześnie przedsiębiorca nie ma problemów z urlopami pracowników, absencjami chorobowymi, nie musi odpowiadać za rozliczanie czasu pracy kierowców, w związku z tym oszczędności są tutaj wielopoziomowe.

Zmniejszenie wydatków inwestycyjnych

Oszczędności dotyczące outsourcingu usług transportowych dotyczą także strefy inwestycji. Zakup pojazdów, stworzenie odpowiedniego zaplecza, wdrożenie procedur to spore koszty, które idą nieraz w miliony złotych. Outsourcing pozwala na ich uniknięcie, ponieważ wszystkie koszty znajdują się po stronie zleceniobiorcy. To jednocześnie wpływa korzystnie na płynność finansową zleceniodawcy, którzy nie musi przeznaczać pieniędzy na ten cel i może wydać je na inne cele związane ze swoją działalnością.

Obniżenie kosztów związanych z eksploatacją pojazdów

Wybierając zewnętrzną firmę świadczącą usługi transportowe, jak zostało już wspomniane, nie trzeba budować własnej floty samochodów. Także w związku z tym nie trzeba prowadzić nadzoru nad pojazdami i ich eksploatacją i nie trzeba monitorować zużycia paliwa. Nie ma także problemów związanych z logistyką, planowaniem tras, wdrażaniem oprogramowania odpowiedzialnego za nadzorowanie transportu. Nawet wtedy, jeżeli nastąpi usterka, jej zlikwidowanie stoi po stronie firmy dostarczającej pojazdy, dlatego klient nie musi brać na swoje barki żadnych napraw. Ma on prawo oczekiwać od firmy transportowej podstawienia pojazdu w danym terminie i dowiezienia ładunków do celu.

Korzyści dla każdej firmy

Zewnętrzne firmy zajmujące się świadczeniem usług transportowych pozwalają na skuteczne zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności swoim klientom. Nie pojawia się ryzyko przekroczenia zaplanowanego poziomu kosztów, ponieważ te ustala się wcześniej na podstawie przeprowadzanej wyceny. To powoduje, że zleceniodawca nie musi zajmować się już praktycznie niczym w ramach transportu – może skoncentrować się na swojej działalności, odciążając firmę kosztowo, co wpływa na jej ogólną kondycję. Specjaliści z firmy Trans-Tok Logistics wskazują, że wśród ich klientów znajdują się zarówno niewielkie przedsiębiorstwa, jak i duże korporacje. Korzyści widoczne są na przykładzie każdej z nich. Zatem podjęcie współpracy z zewnętrzną firmą świadczącą usługi transportowe to przyszłościowa decyzja, która jest w stanie wpłynąć na niższe koszty prowadzenia własnej działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *