Nie masz pracy? Szkolenia zawodowe przyjdą Ci na pomoc

Jak ważnym elementem dokształcania się podczas okresu gdy jesteśmy bez pracy dowiedział się mieszkaniec Gdańska który dziś jest szefem firmy produkującej obuwie dziecięce. Otóż Pan Marek stracił pracę w zakładzie w wyniku redukcji etatów. Rzecz normalna która miała miejsce w wielu fabrykach podczas kryzysu gospodarczego który nawiedził świat po 2005 roku. Od tego momentu nie popadł w depresję ani nie roztrwonił pieniędzy z odprawy tylko przemyślał wszystko dokładnie i zrobił w głowie biznes plan. Pieniądze z odprawy po zwolnieniu z pracy odłożył na konto oszczędnościowe a sam zabrał się do nauki nowego fachu. Jako, że w fabryce był mechanikiem ze stażem pomyślał, że chyba w tym właśnie kierunku powinien szukać nowej pracy ale szybko zmienił zdanie gdy zobaczył reklamę kursów zawodowych organizowanych przez Urząd Pracy w Gdańsku. Otóż postanowił nauczyć się nowego fachu – krawca.

Szkolenie trwało 6 miesięcy. Pan Marek nauczył się podstaw szycia dzięki którym mógł dowiedzieć się czy nadaje się do tej pracy czy nie. Okazało się, że tak. Postanowił więc otworzyć firmę krawiecką ale szybko zmienił profil pracy na szycie obuwia. Teraz to on szukał pracowników do pracy w krawiectwie, ponieważ ma tyle zamówień, że sam nie daje rady szyć wszystkich butów. Pracownicy szukający pracy w jego firmie szukają ogłoszeń pracy w Krakowie w Gdańsku i i innych miast, wszędzie tam gdzie Pan Marek ma swoje oddziały. Pracy jest dużo ponieważ jakość oferowanych produktów jest wysoka a ludzie cenią sobie wysoką jakość towarów.

Czy ty także myślisz aby pójść w ślady Pana Marka? Czy po zwolnieniu z pracy będziesz szukał nowej pracy w nowym zakładzie za marne pieniądze? Czy może warto skorzystać z takich szkoleń pracowników i zacząć prowadzić własną działalność? Kursy zawodowe Kraków nie są przecież tak drogie a na dodatek wiele z nich jest w całości refundowane przez Urząd Pracy.

Kursy zawodowe i inne szkolenia pracowników mogą dotyczyć różnych zawodów. są kursy na pracownika budowlanego, pracownika opieki, kurs mechanika samochodowego i wiele innych. Warto wejść na stronę swojego urzędu pracy w danym mieście i sprawdzić konkretną ofertę.

Kończąc takie szkolenie pracownika mamy większą kontrolę nad naszym życiem, czujemy się docenieni i bardzie pewni siebie. To za sprawą poczucia, że umiemy więcej i stać nas na wiele nowych rzeczy. Zakładając taką firmę możemy również pomóc innym w ich życiu zamieszczając ogłoszenia pracy z Krakowa (praca dla studenta Kraków) tak aby młodzi ludzie mogli się nauczyć czegoś od ciebie.

Daj szansę młodym osobom na początku pracy ale przede wszystkim daj szansę na rozwój samemu sobie. Skąd wiesz czy nie jesteś super talentem?

1 komentarz

  1. Bogdan pisze:

    Jeśli chcesz podnieść jakość funkcjonowania Twojej firmy, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze szkoleń, które są przygotowane na odpowiednim poziomie merytorycznym i dydaktycznym. Logistyka szkolenia to świetny pomysł nie tylko dla branży logistycznej, ale dla każdej firmy, w której liczą się dobrze zaplanowane i umiejscowione w czasie działania. Szkolenie uczy przede wszystkim umiejętności praktycznych, które niemal natychmiast można wykorzystać w codziennej pracy firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *