Odrobina fantazji w Twoim domu? Postaw na sojowe świece!

Świece zapachowe są w modzie – i łatwo zrozumieć, dlaczego reprezentują podstawowe zasady tego, czego oczekujemy od dzisiejszych dekoracji w domu. Śmierdzący pokój nastolatka? Świece. Pusty korytarz? Świece.

Są łatwe do stylizacji, łatwe do znalezienia, wymagają minimalnego montażu, minimalnej konserwacji, fantastycznie zajmują niewiele miejsca – a jeśli masz ochotę na odrobinę fantazji, są wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska.

Przez dużą część historii produkcji świec świece były wytwarzane z łoju, który jest produktem uzyskiwanym podczas wytapiania tłuszczu wołowego, a następnie łączenia go z woskiem pszczelim. Aż do połowy XIX wieku, kiedy to były one wytwarzane głównie ze spermacetu, znanego również jako woskowata substancja znajdująca się w głowach wielorybów i palący związek, który był wytwarzany z tłuszczów zwierzęcych, chociaż w dzisiejszych czasach woski palmowe są preferowana alternatywa. Obecnie większość świec wytwarza się z parafiny, produktu rafinacji ropy naftowej.

Jednak najbardziej cieszące się niesłabnącą popularnością są świece benzynowe. Jest rok 2023, postaw na świece sojowe i przenieś niezobowiązujące dawanie prezentów na wyższy poziom.

Jeśli więc brak produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego i ropy naftowej nie przekonał Cię do tej niesamowitej naturalnej alternatywy, oto jeszcze kilka zalet świecy z wosku sojowego.

Są wegańskie

Tradycyjna komercyjna produkcja świec wykorzystuje wosk parafinowy, który pochodzi z niezrównoważonej ropy naftowej. Więc kiedy palisz jedną z tych świec, zasadniczo spalasz benzynę zwaną inaczej węglem, która wydmuchuje dziurę w warstwie ozonowej, co naprawdę nie jest dobre dla środowiska. Wosk sojowy pochodzi z soi, kiedy go palisz, nic złego się nie dzieje. Kupując świecę z wosku sojowego, stymulujesz gospodarkę przyjazną dla środowiska, wykorzystując naturalny, odnawialny zasób.

Soja jest biodegradowalna

Mówiąc o soi – czy wiesz, że to warzywo? I jako taki, wosk sojowy jest biodegradowalny, a wosk sojowy jest również rozpuszczalny w wodzie. Chociaż jest to super dobrą wiadomością dla środowiska, jest to również bardzo dobrą wiadomością dla twojego domu, gdy rozlejesz gorący wosk – ponieważ o wiele łatwiej jest go posprzątać.

Wosk sojowy jest nietoksyczny

Mocno pachnące świece komercyjne mogą być dobrym środkiem przeciwstresowym i poprawiającym atmosferę, ale niekoniecznie są dobre dla ciebie. Świece na bazie ropy naftowej emitują opary, które są lekko toksyczne – podczas gdy świece z wosku sojowego nie. Czystsze spalanie – brak toksyn, czynników rakotwórczych i zanieczyszczeń, co oznacza, że jest mniej prawdopodobne, że wywoła alergie.

Trwalsza alternatywa

Świece parafinowe palą się szybko i gorąco, podobnie jak benzyna – podczas gdy świece z wosku sojowego palą się dużo bardziej równomiernie i wolniej. Dzięki temu uzyskujesz więcej ze swojej świecy przez dłuższy czas przy znacznie mniejszej ilości ciepła. Chociaż cena jest nieco wyższa – taka świeca jest o wiele trwalsza, więc dostajesz więcej za swoje pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *