Test osobowości – najważniejsze informacje

Gratulacje, przeszedłeś rozmowę o pracę! Czujesz się pozytywnie i myślisz, że naprawdę możesz spróbować znaleźć pracę, do której dążysz. Jest tylko jedna rzecz na twojej drodze: zostałeś jeszcze poproszony o zdanie testu osobowości.

Jeśli nigdy wcześniej nie przeprowadzałeś testu osobowości, zerknij na testy osobowości tutaj https://hr24.com.pl/testy-osobowosci/ a nieco więcej Ci się rozjaśni. Pracodawca proszący o wzięcie w nich udziału, w ramach rozmowy kwalifikacyjnej może być nieco niepokojący. Jednak testy osobowości hr nie są niczym trudnym i nie ma się czego obawiać. Są jedynie narzędziami, z których korzystają osoby rekrutujące, aby lepiej zrozumieć:

  • twoje postrzeganie,
  • osobowość,
  • styl komunikacji.

Jeśli zostałeś poproszony o dokonanie takiej oceny, nie musisz czuć się wyróżniony. W rzeczywistości, zgodnie z danymi coraz więcej pracodawców stosuje testy osobowości dla pracownika, w tym lwia część korzysta z testów umiejętności zawodowych podczas procesu rekrutacji.

Testy osobowości w pracy: po co i dlaczego?

Przy tak dużej liczbie kandydatów ubiegających się o każde otwarte stanowisko, firmy musiały zawęzić pulę kandydatów do najlepiej wykwalifikowanych do tej roli, zarówno pod względem umiejętności, jak i osobowości.

Wdrożenie jest czasochłonne i kosztowne, dlatego w interesie pracodawcy leży dokładne sprawdzenie potencjalnych kandydatów.

Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że średni czas pozostawania pracownika w firmie wynosi 4,2 roku, pracodawca powinien wiedzieć, że jego nowy zatrudnienie jest dobrym rozwiązaniem, i dlatego będzie bardziej prawdopodobne, że zostanie, oszczędzając czas i firmę zasoby potrzebne do ponownego obsadzenia stanowiska.

Trudno naprawdę wiedzieć, czy ktoś będzie dobrze dopasowany poprzez samą rozmowę i cv. Niektórzy pracodawcy uważają, że testy osobowości mogą dać im nieco więcej wglądu w podejmowaniu lepszej decyzji o zatrudnieniu.

Oczywiście testy osobowości różnią się znacznie pod względem jakości i niezawodności. Tymczasem wielu kandydatów wypacza wyniki, próbując udzielić „właściwych” odpowiedzi zamiast odpowiedzieć szczerze.

Nie twierdzimy, że wszystkie testy osobowości są dokładne lub przydatne. W rzeczywistości niektórzy są po prostu wprowadzeni w błąd. Jeśli jednak zostaniesz o to poproszony, dobrze jest w to wniknąć z pewnym zrozumieniem, dlaczego firma go używa i czego się spodziewać.

Przykładowy powód: chce sprawdzić, czy dobrze pasujesz do kultury firmy

Każda firma ma określoną kulturę pracy i dla niektórych pracodawców ważne jest ustalenie, czy Twoja osobowość będzie dobrze pasować do ogólnej kultury firmy.

Na przykład, jeśli jesteś osobą bardzo poważną, możesz nie radzić sobie dobrze w firmie, która ma bardziej wyluzowaną i spokojną atmosferę. Z tego samego powodu, jeśli cenisz sobie luźniejsze środowisko, możesz nie radzić sobie tak dobrze w bardziej rygorystycznych warunkach korporacyjnych. W tym scenariuszu jest mało prawdopodobne, aby wszyscy szukali pasujących do wąskiego profilu osobowości. Raczej próbują uzyskać ogólne poczucie wartości pracy i / lub preferencji.

[TB]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *