Cisza, oświetlenie, wilgotność powietrza – o czym jeszcze musisz pomyśleć, urządzając nowoczesne biuro?

Czy wiesz, że to od warunków w miejscu zatrudnienia zależy zadowolenie, zaangażowanie i motywacja pracowników, a to z kolei przekłada się na generowane przez firmę zyski? Według raportu Hays Poland z 2016 roku, ponad 50% osób narzeka na nadmierny hałas w pracy. Wedle tych samych badań, spora część pracowników nie jest zadowolona również z działania klimatyzacji i oświetlenia w swoim miejscy pracy. To ważny sygnał do zmian! Podczas urządzania siedziby firmy, zadbanie o te elementy powinno być nadrzędnym zadaniem. Zadowolenie pracowników z warunków w pracy jest przecież priorytetem! Dowiedz się więcej na temat tego, o co musisz zadbać, urządzając nowoczesne biuro.

Jak urządzić biuro w nowoczesnym stylu?

Nowoczesne biuro to przestrzeń, w której znaczenie mają nie tylko meble wykonane zgodnie z innowacyjną sztuką wykonywania tego rodzaju elementów wyposażenia miejsca pracy. To przede wszystkim rozwiązania, które pozwalają pracownikom wykonywać zawodowe obowiązki przy zachowaniu należytego komfortu. Pamiętaj, że to od ich zadowolenia zależy sukces całej firmy. Złe warunki w miejscu pracy mogą skutkować szybszym wypaleniem zawodowym i brakiem motywacji do pracy. Natomiast zatrudniony, który ma świadomość, że zwraca się uwagę na jego potrzeby, będzie pracować ze znacznie większym zaangażowaniem, co da o wiele lepsze efekty.

Propracowniczy pomysł na biuro: zapewnij przestrzeń na wyciszenie i ruch

Jak urządzić biuro typu open space, w którym jednak znajdzie się miejsce na wyciszenie, skupienie, a nawet relaks? Warto postawić na  nowoczesne meble biurowe, które charakteryzują się optymalną wygodą oraz innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i umożliwiają rearanżowanie przestrzeni w myśl agile office. Nierzadko wystarczy wygłuszająca ścianka działowa albo mobilna budka akustyczna, aby pracownik mógł uwolnić się od wszechobecnego hałasu i zachować nieco prywatności. W tak nowoczesnych miejscach pracy zaleca się również organizację specjalnych przestrzeni socjalnych. Sprawdzi się nie tylko oddzielna sala spotkań, ale również tzw. chillout room, miejsce idealne na chociaż kilkuminutową przerwę od realizacji zawodowych obowiązków. Nowoczesne firmy udostępniają swoim pracownikom przestrzeń do medytacji czy jogi, ale równie chętnie inwestują w mini siłownie, aby dbać o kondycję zatrudnionych.

Regulowane oświetlenie w nowoczesnym biurze

Złe oświetlenie w pracy prowadzi do mniejszej wydajności zatrudnionych. Powoduje nie tylko dyskomfort, ale bardzo często przyczynia się do gorszego samopoczucia pracowników czy przewlekłego bólu głowy. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie odpowiedniego oświetlenia przy każdym stanowisku pracy. Jeśli nie ma dostępu do światła naturalnego przez cały czas wykonywanych obowiązków, należy dobrać najlepsze światło sztuczne.

W nowoczesnych biurach inwestuje się w tzw. inteligentne oświetlenie. To system, który można nie tylko obsługiwać czy regulować zdalnie, ale również indywidualnie wedle potrzeb każdego pracownika. Dzięki temu każde miejsce pracy ma zagwarantowany właściwy poziom i natężenie światła, które jest przyjazne pracownikowi.

Funkcjonalne i nowoczesne meble — nie tylko regulowane biurka!

Nowoczesne meble do biura to nie tylko te ergonomiczne, chociaż oczywiście warto zwracać uwagę na aspekt funkcjonalności i wygody w przełożeniu na efektywność pracy zatrudnionego, jego wydajność, ale również wpływ na należyty stan zdrowia. Pamiętaj, że funkcjonalne meble to te, które odpowiadają indywidualnym potrzebom w zależności od preferencji pracownika, ale też wykonywanych obowiązków zawodowych.

Dzisiaj wymaga się, aby wygodne biurka miały regulowane blaty i były wyposażone w odpowiednią ilość szuflad czy organizerów. Szczególną uwagę warto zwrócić również na krzesło lub fotel do pracy biurowej. Znaczenie ma nie tylko jego odpowiednia wysokość, ale także profilowane oparcie, które pomaga w zachowaniu zdrowia kręgosłupa. Jeśli poszczególne stanowiska pracy znajdują się w biurze typu open space, pracodawca powinien zainwestować w takie wyposażenie, które pozwoli pracownikom na pełne skupienie. Nierzadko wystarczą ścianki działowe czy meble modułowe do dowolnego zastosowania w ramach potrzeb.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *