Chcesz otworzyć dom seniora? Sprawdź jakie masz szanse na dotacje

Popularność domów opieki dla osób starszych nieustannie rośnie. Nasze społeczeństwo się starzeje, a rodziny wielopokoleniowe są coraz rzadziej spotykane – młodzi ludzie nie mają czasu lub możliwości, aby zajmować się seniorami. Zamieszkanie osoby starszej w domu opieki jest więc dla niej wygodne, komfortowe, a także pozwala na spędzanie czasu aktywnie i pod dobrą opieką. Kto chce otworzyć dom opieki, musi liczyć się ze sporymi wydatkami zarówno na starcie, jak i na późniejszym etapie działalności ośrodka.

Otwarcie domu opieki to inwestycja, która wymaga dużych nakładów finansowych. Na początku trzeba znaleźć obiekt w odpowiedniej lokalizacji bądź tez postawić taki budynek zupełnie od zera. Ważne jest wyposażenie, dostosowanie go do potrzeb osób starszych i mających problemy z poruszaniem się, a także spełnianie wszystkich norm i wymogów narzuconych przepisami. Trzeba również zadbać o zatrudnienie wykwalifikowanego personelu, który zapewni całodobową opiekę pensjonariuszom. Koszty są spore, jednak inwestycja szybko się zwraca. Co więcej, można liczyć na wiele atrakcyjnych dofinansowań.

Dofinansowania unijne i nie tylko

Osoby, które chcą założyć i prowadzić dom opieki, powinny w pierwszej kolejności zapoznać się z różnymi formami dopłat i dofinansowań, jakie są oferowane przez programy unijne. Sporo jest możliwości uzyskania dofinansowania na większą część inwestycji. Co więcej, można korzystać z różnych dofinansowań pochodzących z różnorodnych źródeł, co dodatkowo zmniejsza konieczność wydatkowania środków własnych. Aby uzyskać dofinansowanie dla firm potrzebna jest jednak odpowiednia dokumentacja. Obowiązkowo trzeba posiadać solidnie napisany biznesplan, w którym znajdą się szczegółowe informacje o planowanej działalności. Pełna dokumentacja przyda się nie tylko do uzyskania dofinansowania, ale również wtedy, gdy będziemy chcieli ubiegać się o kredyt w banku. Warto więc jak najszybciej stworzyć taki dokument, a dopiero później zająć się kolejnymi etapami tworzenia domu opieki.

Jak zaplanować działalność

Dom seniora Comfort Life Łódź oraz inne tego typu ośrodki cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które szukają dla swoich bliskich seniorów komfortowych miejsc do spędzenia jesieni życia. Nic w tym dziwnego – nowoczesne, prywatne domy opieki to przede wszystkim wygoda, świetne warunki lokalowe, opieka na wysokim poziomie i zapewnienie seniorom wszystkiego, co jest im potrzebne do codziennego życia. Dom opieki pobiera opłaty od pensjonariuszy, ale również może liczyć na wiele dopłat w czasie funkcjonowania. Aby zwiększyć możliwości zarobkowe, niektóre domy opieki decydują się na świadczenie usług na zewnątrz, dotyczy to w szczególności usług rehabilitacyjnych czy fizjoterapeutycznych. Im więcej zainwestuje się na początku działalności, tym lepiej będzie to procentowało w przyszłości. Nie ma więc sensu oszczędzanie na jakości, wyposażeniu czy wygodzie pensjonariuszy, gdyż może się to odbić w postaci mniejszego zainteresowania konkretnym domem opieki, a co za tym idzie – także niższymi dochodami i niższym poziomem zwrotu z inwestycji.

Podsumowanie technologicznych nowości na rynku mobilnym w 2022 roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *