Typy przecinarek do metalu

Do obróbki metalu stosuje się różne typy przecinarek do metalu. Jeśli decydujesz się na zakup przecinarki do metalu, musi być koniecznie ona odpowiednio dobrana. Chodzi tutaj głównie o jej odpowiednie dobranie do ciętego materiału, w ten sposób, aby uzyskać odpowiednią długość i kształt.

Szybkie i wydajne przecinarki, czyli urządzenia taśmowe

Doskonałym rozwiązaniem jest wybór przecinarki do metalu, jakim jest urządzenie taśmowe. Cechuje się ono przede wszystkim szybkością oraz, co najważniejsze wydajnością. Poradzi sobie ono doskonale z cięciem łatwo skrawalnych przedmiotów np. stali konstrukcyjnej.

Podział przecinarek

Przecinarki dzieli się na piły taśmowe pionowe i piły taśmowe poziome.

Pierwsza przecinarka do metalu złożona jest z korpusu, noża taśmowego, dwóch kół pasowych. Ponadto również składa się z mechanizmu, który służy do regulacji grubości cięcia. Druga przecinarka do metalu składa się z zębatej taśmy. Ona zaś jest napięta między kilka kołami. Ten rodzaj piły taśmowej jest stosowany do cięcia np. takich materiałów jak: stal nierdzewna, stal stopowa, materiały budowlane, tworzywa.

W jakich gałęziach przemysłu używana jest piła taśmowa pozioma?

Piła taśmowa pozioma jest używana w wielu gałęziach przemysłu. Będzie to gałąź przemysłu budowlana, maszynowa i narzędziowa. Czy zakup przecinarki do metalu jest prosty?Kupno odpowiedniej przecinarki do metalu jest trudnym zadaniem. Pierwsze, co musisz zrobić to dobrze przeanalizować parametry. Urządzenie powinno być również wysokiej jakości i wykonane z dobrych materiałów. Koniecznie również zwróć uwagę na system chłodzenia. Pilarka bez niego nie będzie wydajna. A wydajność w pracy tego urządzenia jest niezwykle istotna.

Przecinarki taśmowe i przecinarki tarczowe. Czym one się charakteryzują?

Jeśli potrzebujesz przecinarki do prac, w których liczy się szczególna precyzja to wybierz przecinarkę taśmową. Są one proste w obsłudze, ponadto nie są zbytnio skomplikowane. Posiadają wąskie ostrza taśmy, dzięki czemu właśnie mogą przycinać nieregularne i skomplikowane kształty. Przecinarki tarczowe charakteryzuje to, że są one bardzo dokładnie wykonane. Z tego też względu kosztują one drożej niż przecinarki taśmowe. Jednak ten typ urządzenia jest bardzo głośny w pracy. Podczas, gdy będziesz przecinał tym urządzeniem metal, na pewno będzie dużo kurzu i iskier. Przecinarkę tarczową możesz wykonać w gospodarstwie domowym. Jednak musisz się liczyć z tym, że nie będzie ona miała zabezpieczeń, ani osłon. Może wtedy dojść do wypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *