Doradca podatkowy – warszawski rynek

Każdy właściciel firmy doskonale zdaje sobie sprawę, jak bardzo przytłaczające mogą być wszystkie sprawy papierkowe, księgowanie, formalności, obieg dokumentów, pilnowanie podatków. Aby móc w pełni zajmować się rozwijaniem biznesu, a jednocześnie mieć pewność, że wszystko w podatkach jest w porządku, dobrze jest delegować takie zadania profesjonalnemu doradcy podatkowemu.

Spraw, jakimi zajmuje się doradca podatkowy, jest całkiem sporo. Przede wszystkim, zajmuje się pilnowaniem księgowości, kwestii podatkowych, dobieraniem właściwych form rozliczeń, a także kontrolowaniem, czy wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami. A jest to wyjątkowo trudne w obliczu nieustannie zmieniających się przepisów. Korzystanie z usług doradcy podatkowego pozwala właścicielowi firmy na zajęcie się czymś innym, bez konieczności śledzenia na bieżąco wszelkich zmian w przepisach.

W czym pomoże doradca podatkowy?

W ofercie doradców podatkowych znajdują się taki usługi, jak udzielanie porad, opinii i wyjaśnień z zakresu prawa podatkowego, sporządzanie zeznań podatkowych i wszelkich rozliczeń, a także pilnowanie, aby były realizowane we właściwym terminie i bez żadnych opóźnień. Doradca zajmuje się również rozliczeniami innymi niż podatki, jak na przykład składki ZUS czy ubezpieczenia zdrowotne. Prowadzi księgi podatkowe, doradza w kwestiach prawa podatkowego międzynarodowego, reprezentuje klientów przed wszystkimi organami publicznymi. Może również doradzać w zakresie korzystania ze środków publicznych, w tym z finansowania unijnego. Doradca podatkowy zawsze musi działać w zakresie obowiązującego prawa, mieć odpowiednie wykształcenie, umiejętności i kwalifikacje. Dzięki temu właściciel firmy będzie mógł mieć pewność, że ma do czynienia z profesjonalistą, a nie osobą, która nie ma odpowiednich uprawnień do wykonywania tego rodzaju obowiązków.

Jak znaleźć dobrego doradcę podatkowego?

W poszukiwaniu dobrych doradców podatkowych warto zwracać uwagę przede wszystkim na doświadczenie kancelarii podatkowej, czas jej obecności na rynku czy renomę. Kancelaria podatkowa, która istnieje od dłuższego czasu z pewnością będzie lepszym rozwiązaniem niż taka, która dopiero pojawiła się na rynku. Można bowiem znaleźć sporo opinii na jej temat wśród klientów, którzy korzystali lub nadal korzystają z jej usług. Wybierając konkretną kancelarię, nie kierujmy się wyłącznie cennikiem usług. Jak w każdej innej branży, także i tutaj najtańsze usługi najczęściej wiążą się ze słabszą obsługą lub wieloma dodatkowymi problemami. Wiele możliwości daje natomiast dzisiaj wirtualna komunikacja i szansa na załatwienie większości spraw przez internet. Dzięki temu możemy wybierać nie tylko spośród kancelarii podatkowych działających w okolicy naszej firmy, ale z firm działających na terenie całego kraju. Nie ma bowiem konieczności, aby załatwiać formalności face to face – wystarczy poczta elektroniczna, telefon i różnego rodzaju komunikatory.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *