Eurotunnel a możliwości biznesowe – co warto wiedzieć?

Według ekspertów Eurotunnel, czyli tunel pod kanałem La Manche ułatwia handel warty wiele miliardów rocznie. Nic dziwnego, że Eurotunel bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki! Tunel pod kanałem La Manche zasadniczo zmienił sposób prowadzenia działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii, jak i w całej Europie:

• umożliwiając zintegrowaną produkcję na całym kontynencie
• otwierając nowe rynki.

Sektory przemysłowe, które zależą od szybkości i niezawodności usług tunelu, obejmują produkcję „dokładnie na czas” dla sektorów takich jak przemysł motoryzacyjny, „dostawy ekspresowe” dla firm logistycznych oraz szybki transport podstawowych świeżych produktów spożywczych.

Oprócz towarów przewożonych wahadłowymi i pociągami towarowymi Tunel przewozi także 21 milionów pasażerów rocznie za pośrednictwem usługi Le Shuttle i pociągów Eurostar firmy Eurotunnel. Ułatwia to turystykę przyjazdową przez tunel o wartości 1,7 miliarda funtów do gospodarki, wspierając dalsze 45 000 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii i 840 000 podróży służbowych, które utrzymują konkurencyjność brytyjskiego sektora usług.

Stosunki handlowe Wielkiej Brytanii z krajami europejskimi nadal się rozwijają, niezależnie od Brexitu. Oznacza to, że tunel pod kanałem La Manche pozostaje kluczowy dla Wielkiej Brytanii, gdyż pozwala łączyć ją z Europą i dlatego nadal będzie stanowić kluczową część infrastruktury transportowej Wielkiej Brytanii. Jednym z najbardziej uderzających aspektów jest geograficzny zasięg firm, które polegają na EuroTunnelu w prowadzeniu interesów. EuroTunnel obsługuje nie tylko firmy w Londynie i na południowym wschodzie, ale także północną Anglię i nie tylko.

Tunel pod kanałem La Manche łączy Wielką Brytanię z Europą kontynentalną

Tym samym zapewniając usługę, która:

• skraca czas transportu ,
• obniża koszty dla przedsiębiorstw.

Zdolność tunelu pod kanałem La Manche do bezpośredniego połączenia z drogami i sieciami kolejowymi Wielkiej Brytanii i Europy kontynentalnej oznacza, że ​​zmniejsza fizyczne bariery w handlu. W przypadku wielu sektorów eksportu i importu ma to kluczowe znaczenie dla ich modeli biznesowych. Handel, który każdego roku przechodzi przez tunel o wartości 91,4 miliarda funtów, ma kluczowe znaczenie dla Wielkiej Brytanii i prawdopodobnie będzie zyskiwał na znaczeniu w miarę rozwoju gospodarczego.

W przeszłości tunel zapewniał korzyści w czasie tranzytu, takie jak wydajne kontrole graniczne i celne. Jest jednak ważne, w świetle nadchodzących zmian w stosunkach handlowych między Wielką Brytanią a Europą kontynentalną, aby żadne porozumienie nie miało na celu osłabienia tych korzyści.

Tunel pod kanałem La Manche przewozi 43,6 mld funtów brytyjskiego eksportu, napędzając produkcję gospodarczą w wielu sektorach. Stanowi to 30% całkowitej wartości brytyjskiego eksportu do krajów UE, co świadczy o znaczeniu tunelu pod kanałem La Manche jako kluczowego szlaku handlowego z największym partnerem handlowym Wielkiej Brytanii – co zdecydowanie ma znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *