Dzierżawa i wynajem sprzętu biurowego – kiedy mają sens?

Podpisanie umowy najmu na kserokopiarkę biurową zobowiązuje Twoją firmę do dokonywania regularnych miesięcznych opłat za okres najmu. Płatności te stanowią zobowiązanie na Twoim koncie, ponieważ stanowią wydatek, który będzie płacony w regularnych odstępach czasu. Właściwe rozpoznanie wydatku jest niezbędne do prawidłowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i ewidencji podatkowej. Pomimo powszechnego rozdzielenia zobowiązań długoterminowych i krótkoterminowych, leasing sprzętu biurowego jest zazwyczaj klasyfikowany jako obligacje do zapłacenia.

Czy lepiej wydzierżawić kserokopiarkę czy ją kupić?

Wydzierżawienie kopiarki ma sens, jeśli masz pewność, że Twoja firma będzie w stanie uiścić miesięczną opłatę przez cały okres obowiązywania umowy. Leasing kserokopiarek podobnie jak wynajem drukarek często wiąże się z roczną, dwuletnią lub trzyletnią miesięczną umową. Dla wielu firm leasing kserokopiarek to praktyczny sposób na zaoszczędzenie tysięcy złotych na początkowej cenie zakupu i rozłożenie kosztów w czasie. Umowy serwisowe są ważnym powodem, dla którego klienci decydują się na leasing kserokopiarki zamiast kupowania maszyny, ponieważ obejmują one bezpłatne rozmowy serwisowe i mogą obejmować główne części, które z czasem się psują. Dlatego leasing kserokopiarek ma sens dla firm o ustalonej pozycji, niezależnie od ich wielkości.

Jeśli zdecydujesz się wynająć lub wydzierżawić od nas kserokopiarkę, znajdziesz dostęp do szeregu pierwszorzędnych, elastycznych pakietów leasingu i wynajmu kserokopiarki, dostępnych zarówno dla użytkowników biznesowych, jak i domowych, które zapewnią Ci wszystkie korzyści, jakie zapewnia leasing. Elastyczna usługa leasingowa daje również możliwość uaktualnienia umowy najmu w przypadku zmiany okoliczności w dowolnym momencie okresu leasingu, a po podpisaniu umowy serwisowej zawsze jest opcja by zainstalować nową maszynę w ciągu 48 godzin. Wydzierżawiając ją możesz liczyć na najbardziej aktualne modele dostępne na rynku. Oferowane są odroczone płatności do 6 miesięcy, okresy leasingu od 1 do 5 lat oraz możliwość zakupu kserokopiarki po wygaśnięciu umowy leasingowej. I nie zapominaj, że leasing jest dobrą alternatywą dla zakupu kserokopiarki, ze względu na ulgi podatkowe, które są dostępne, jeśli wynajmujesz ksero, a nie kupujesz.

Kiedy dzierżawa kserokopiarki nie ma sensu?

Jeśli jesteś nową firmą, dzierżawa kopiarki może nie mieć sensu. Należy pamiętać, że zerwanie umowy najmu kserokopiarki może być trudne, podobnie jak w przypadku każdej innej umowy. Ponadto, jeśli Twoja firma wykonuje mniej niż 700 kopii miesięcznie, zawarcie umowy leasingu na kopiarkę biznesową lub wielofunkcyjną może być niewykonalne. Alternatywnie możesz rozważyć zakup kopiarki typu „wszystko w jednym”, która jest mniejsza, ale może drukować, kopiować, skanować i faksować, tak jak kopiarka wielofunkcyjna, ale z mniejszą prędkością. Upewnij się, że szukasz laserowej kopiarki typu „wszystko w jednym”, a nie drukarki atramentowej, ponieważ atrament do drukarek atramentowych jest znacznie droższy niż toner laserowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *