Ozonujesz biura w firmie? Sprawdź czy to bezpieczne

Zabiegi ozonowania pomieszczeń cieszą się w ostatnim czasie stale rosnącym zainteresowaniem. Taka forma odkażania i dezynfekcji jest o wiele bardziej skuteczna i bezpieczna niż wykorzystywanie innych rozwiązań opartych na sztucznych środkach chemicznych. Ozonowanie można przeprowadzić praktycznie w każdym pomieszczeniu, które wymaga oczyszczenia i usunięcia zagrożenia mikrobiologicznego.

Dezynfekcja powierzchni za pomocą różnego rodzaju płynnych preparatów jest skuteczna i pozwala na usunięcie grzybów, wirusów i bakterii, ale jedynie z oczyszczanej powierzchni. I tu pojawia się pytanie – co zrobić z tymi zanieczyszczeniami, które unoszą się w powietrzu? Nie da się ich usunąć za pomocą płynu i szmatki. Z pomocą przychodzi skuteczne i bezpieczne ozonowanie, które pozwala na szybkie usunięcie z wnętrza wszystkich szkodliwych i niebezpiecznych wirusów, grzybów, pleśni i bakterii.

Jak działa ozonowanie?

Zabieg ozonowania można przeprowadzić szybko, sprawnie i bez zaburzania codziennej pracy w firmie. Potrzebny będzie do niego sprawny i dobrej klasy ozonator, czyli generator trzyatomowego tlenu. Gdy pojawia się on w powietrzu, bardzo szybko ulega rozkładowi, a cząsteczki tlenu niwelują wszystkie szkodliwe substancje znajdujące się w powietrzu, przede wszystkim bakterie, wirusy oraz zarodniki grzybów. Ozon bez problemu dociera wszędzie tam, gdzie trudno jest dotrzeć za pomocą powierzchniowych metod dezynfekcji. Dociera do powierzchni trudno dostępnych, przenika przez materiały porowate, oczyszcza przestrzeń w stu procentach. Co więcej, dzięki ozonowi wnętrze jest nie tylko sterylnie czyste, ale również świeże. Ozon poprawia bowiem jakość powietrza, usuwa wszystkie nieprzyjemne zapachy, między innymi dym tytoniowy.

Wybierz dobre urządzenie do ozonowania

Jakość i skuteczność ozonowania potwierdzona jest wieloma badaniami, w których wykorzystywane specjalistyczne mierniki poziomu poszczególnych zanieczyszczeń przed i po przeprowadzonym zabiegu. Nie jest to więc jedynie zabieg poprawiający świeżość powietrza, ale również skutecznie usuwający wszystko, co szkodliwe. Warto jednak zadbać o to, by ozonowanie wykonywać za pomocą dobrej klasy urządzeń, sprawdzonych i pochodzących od renomowanych producentów. Na https://ozon.laserhitech.pl/ można znaleźć urządzenia dobrej, polskiej marki, która dokłada wszelkich starań, aby sprzęt był jak najbardziej skuteczny i wydajny w każdym wnętrzu. Zabiegi ozonowania można przeprowadzać praktycznie wszędzie – w domach mieszkalnych, biurach, firmach usługowych, sklepach i galeriach, a także w magazynach i na halach produkcyjnych. Warto takie zabiegi przeprowadzać regularnie, co pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa mikrobiologicznego w każdym wnętrzu. Po przeprowadzonym zabiegu można praktycznie od razu zacząć przebywać w pomieszczeniu – trzeba je tylko dobrze wywietrzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *