Pilnie potrzebujesz lawety na drodze? Kto w Łodzi udzieli Ci pomocy?

Podróżowanie autem to nie tylko komfort i wygoda, ale również konieczność dbania o samochód, pilnowania niezbędnych przeglądów i naprawiania wszystkich usterek. Nawet jednak, jeśli samochód sprawdza się bez zarzutu, zdarzają się sytuacje, gdy w najmniej oczekiwanym momencie odmawia posłuszeństwa. Co wtedy robić?

pomoc drogowa S8Zwykle bywa tak, że samochód wysiada wtedy, gdy jest nam to najbardziej nie na rękę – jedziemy na ważne spotkanie, wyruszamy w długą podróż lub jesteśmy w trakcie drogi na drugi koniec Polski. Jeśli nieprzewidywalne zdarzenie przytrafi się w okolicach Łodzi lub w samym mieście, warto skorzystać z usług profesjonalnej pomocy drogowej, która zajmie się bezpiecznym odstawieniem samochodu do wybranego warsztatu samochodowego. Nie warto holować auta na własną rękę, gdyż jest to bardzo czasochłonne, a przy tym podczas takiej akcji można spowodować kolejne uszkodzenia samochodu, co znacznie podwyższy koszty naprawy.

Sprawna pomoc drogowa ułatwi życie, gdy auto odmówi posłuszeństwa

Pomoc drogowa S8 to rozwiązanie wygodne i szybkie dla kierowców, którym zależy przede wszystkim na czasie. Gdy samochód nie chce dalej jechać, najczęściej i tak tracimy sporo cennych minut na próbach samodzielnego odpalenia auta czy namierzenia usterki. Gdy to się nie udaje, trzeba dzwonić po pomoc drogową, gdyż po prostu nie ma innego wyjścia.

Pomoc drogowa powinna działać jak najszybciej – najlepiej więc korzystać z usług takiej firmy, która będzie miała najbliżej do miejsca zdarzenia. To także dobre rozwiązanie pod względem finansowym. Pomoc drogowa to usługi, które najczęściej wyceniane są na podstawie liczby przejechanych kilometrów. Nie ma więc sensu wzywać lawety, której siedziba jest w dużej odległości od miejsca zdarzenia.

Warto szybko szukać samochodu zastępczego

Korzystając z pomocy drogowej warto też przy okazji zorganizować sobie transport zastępczy. Osoby, które mają kompleksowe ubezpieczenie nie musza się tym martwić – najczęściej dostarczeniem samochodu zastępczego zajmują się pracownicy ubezpieczalni. Warto więc jak najszybciej zgłosić zdarzenie – im szybciej to zrobimy, tym szybciej otrzymamy sprawny samochód zastępczy. Podobnie jest w przypadku usług holowania. Kto ma dobre ubezpieczenie, może liczyć na szereg usług assistance, w ramach których to ubezpieczyciel zajmuje się holowaniem auta czy organizowaniem pomocy drogowej.

Osoby, które miały problem z autem na drodze i godzinami czekały na pomoc drogową, z pewnością mają świadomość, jak takie usługi ubezpieczyciela mogą ułatwić życie w ramach zdarzenia drogowego. W ofercie firm ubezpieczeniowych jest obecnie tyle rodzajów pakietów dla różnych osób i firm, że każdy bez problemu znajdzie sobie ubezpieczenie na miarę swoich potrzeb i finansowych możliwości. Dzięki temu w razie jakiegokolwiek wypadku czy problemów z autem, nie trzeba będzie załatwiać sobie usług holowania na własną rękę. To spora oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *