Planujesz założyć własny biznes? Zacznij od stworzenia strony internetowej

Website Seo And Analytics Icons

Obecność w internecie to konieczność. Większość klientów szuka produktów lub usług online. To zmusza przedsiębiorców do stworzenia strony internetowej. Co zrobić, aby zmniejszyć koszty jej wykonania?

Czasy, w których strony internetowe mogli tworzyć jedynie programiści odeszły do lamusa. Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań, które umożliwiają szybkie postawienie domeny bez zaawansowanej wiedzy informatycznej.

Kreatory stron vs. gotowe silniki…

Jeśli chcesz szybko postawić stronę, a Twoje umiejętności związane z IT nie są mocno rozwinięte, możesz skorzystać z różnego typu kreatorów stron. To sposób na tanią witrynę. Koszty, jakie trzeba ponieść są niewielkie, a czasem dostawca hostingu udostępnia tego typu platformy całkowicie darmowo. Wystarczy wybrać odpowiedni szablon, który następnie zapełnia się treściami. Rozwiązanie, choć proste w realizacji, ma jednak sporo wad. Główną z nich jest niewielka możliwość modyfikacji. Prawdopodobieństwo spotkania w sieci podobnie wyglądających stron jest bardzo duże. Trudno jest dopasować witrynę do założonych celów biznesowych.

Można również bazować na gotowych silnikach. Do najpopularniejszych zalicza się WordPress, który działa na zasadzie otwartego oprogramowania. Do jego zalet należy częsta aktualizacja, możliwość pobrania darmowych wtyczek. Użytkownicy mają również znacznie większe możliwości ingerencji w szablon. Rozwiązanie wymaga jednak znajomości zagadnień informatycznych. Czasem konieczna jest pomoc programisty, aby dostosować witrynę do potrzeb biznesowych. Wykonanie strony tym sposobem to spore wyzwanie dla laika, który nigdy wcześniej nie miał do czynienia z takimi mechanizmami.

… a może profesjonalne strony WWW

Warto zastanowić się nad zleceniem wykonania strony wyspecjalizowanej agencji. Choć cena za taką usługę będzie wyższa, to jednak witryna będzie profesjonalnie wykonana. To z kolei zaowocuje dłuższym czasem sesji, a także mniejszym współczynnikiem odrzuceń. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje stworzenie strony, skorzystaj z bezpłatnych kalkulatorów, np. tego typu: https://kalkulatordlafirm.pl/tworzenie-stron-www/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *