Plusy i minusy w pracy pośrednika nieruchomościami

real-estate-agent

Wyobraź sobie, że pracujesz sam dla siebie w ramach zawodu, w którym można skonfigurować własny harmonogram z rocznym zarobkowym potencjałem wynoszącym nawet kilkaset tysięcy. Jest tak wiele powodów, aby wybrać pracę pośrednika nieruchomości jako swoją karierę. Ale zawsze istnieją dwie strony każdej historii, a kariera w nieruchomościach czym się nie różni w tym aspekcie. Poniżej znajduje się prosta analiza zalet i wad kariery agenta nieruchomości.

Rozpoczęcie kariery pośrednika nieruchomości jest szybkie i bezbolesne

Plusy: w większości miast możesz zrealizować wymagane szkolenie, zostać licencjonowanym agentem nieruchomości i rozpocząć nową karierę w ciągu kilku tygodni lub miesięcy.

Wady: Przechodzenie egzaminu państwowego dla pośrednika nieruchomości jest trudne, wymaga zrozumienia skomplikowanych tematów i posiadania zróżnicowanego zestawu umiejętności.

Jako agent nieruchomości, jesteś swoim własnym szefem

Plusy: jesteś niezależnym wykonawcą i kontrolujesz wszystko9. Podejmujesz decyzje. Dbasz o dobrą postawę i solidną etykę pracy, a praktycznie nie masz też żadnych ograniczeń dla rozwoju swojego obrotu nieruchomościami.

Wady: jesteś niezależnym wykonawcą, sam będziesz się uczył rynku i biznesu. Jesteś odpowiedzialny za budowanie listy klientów, musisz zadbać o potrzeby klienta, nawiązać relacje z siecią, reklamować swoją firmę i zarządzać codziennymi potrzebami biurowymi. To wszystko w Twoich rękach. Wielu nowych agentów nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele pracy musi wykonać, aby stać się skutecznym pośrednikiem w obrocie nieruchomościami.

Zarobki

Plusy: dochody nie są ograniczone do wynagrodzenia godzinowego lub podyktowanego wynagrodzeniem firmy. Jako sprzedawca nieruchomości wiesz, ze Twoje dochody są w dużej mierze podyktowane przez czas w nie zainwestowany. Rozwijaj swoją działalność związaną z nieruchomościami, zatrudniając asystenta lub uzyskując odpowiednią licencję, która pozwala budować własną karierę brokera. Potencjał wzrostu jest ogromny.

Wady: Początkowo przepływy środków pieniężnych zostanie wyczerpany. Większość nowych agentów nieruchomości potrzebuje inwestycji, aby rozpocząć karierę. Zależnie od rynku, którym się zajmujesz możesz mieć przestoje w dochodach.

Elastyczne harmonogramy

Plusy: nie wykonujesz zwykłego zadania przez wiele lat. Agenci nieruchomości ustalają codzienny harmonogram pracy, który dla nich jest odpowiedni. Przez większość czasu agenci nieruchomości spędzają czas towarzysko, spotykają ludzi i budują relacje.

Wady: elastyczny harmonogram w nieruchomości oznacza, że musisz być elastyczny na potrzeby klienta. Nierzadko w weekendy. Zastanów się czy jeśli klient zadzwoni, możesz zrezygnować z wszystkiego i być gotowym na spełnienie jego potrzeby, nawet jeśli nadszedł czas, który normalnie spędzasz z przyjaciółmi lub rodziną?

Pośrednik nieruchomości to naprawdę świetny wybór zawodowy. Ten artykuł nie ma na celu straszyć nikogo, ale ma być szczerym spojrzeniem na biznes nieruchomości z obu stron sukcesu i porażki. Może to być bardzo trudna kariera, ale jest warta zachodu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy agencji nieruchomości? Odwiedź stronę autora poradnika Dominium.pl – nowe mieszkania Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *