Pomysł na biznes: biuro architektoniczne

work-of-an-architect

Dla architektów i projektantów, praca na własną rękę może wydawać się trudnym zadaniem. Jednak droga do otwarcia biura architektonicznego lub praktyki projektowej jest dzisiaj bardziej dostępna niż kiedykolwiek. Trzeba mieć naprawdę niewiele zasobów, aby to zrobić samodzielnie, poza tym oznacza ta swobodę i możliwość skupienia się na gromadzeniu nowych klientów i głoszeniu obecności swojej marki na całym świecie.

W dzisiejszym artykule chcemy zainspirować to działanie, abyś bardziej przekonał się do pomysłu otwarcia firmy i mógł faktycznie to zrobić. Każdy będziesz koncentrował się na zaledwie dwóch działaniach: działaniach proceduralnych i bardziej koncepcyjnych – jest to możliwe. Zadania proceduralne są na ogół łatwiejsze, stąd nasza naturalna tendencja do tego, aby miały pierwszeństwo przed trudniejszymi zadaniami myślącymi. Mam nadzieję, że poradzisz sobie z nimi doskonale, tak jak kiedyś firma http://www.kaim.work/ która dzisiaj dla innych może być wzorem.

Zacznijmy od zadania proceduralnego, aby dowiedzieć się…

Jak założyć firmę projektową?

Struktura

Decyzja o strukturze firmy jest kluczową wczesną decyzją. Chociaż omówienie wszystkich szczegółowych informacji dotyczących tej decyzji leży poza zakresem tego artykułu, ważne jest, aby podkreślić fakt, że wybór będzie miał decydujące znaczenie osobiste i finansowe – należy zachować tutaj należytą staranność. Zacznij od podstawowego zrozumienia Twojej firmy. Czy planujesz stać się następnym biurem z 1600 pracowników na całym świecie? Czy to masz to być jedynie ty i twój partner?

Trudno przewidzieć to, gdzie będziesz znajdował się za rok, nie mówiąc już o pięciu do dziesięciu lat, ale wizualizowanie wcześniej tego, jaki twój sukces rzeczywiście wygląda, może sugerować jedną strukturę organizacyjną a nie drugą.

Własność firmy

Wielu architektów wybiera małą jednoosobową firmę jako swoją pierwszą strukturę działalności, ponieważ jest to proste rozwiązanie. Jest to struktura przeznaczona dla pojedynczej osoby bez pracowników. W większości przypadków nie musisz składać żadnych dokumentów prawnych do tworzenia dokumentów – a do celów podatkowych będziesz używać numeru ubezpieczenia społecznego. Zawsze sprawdzaj jednak informacje w lokalnej gminie pod kątem konkretnych wymagań. Większość dokumentów, z którymi będziesz się spotykał, będzie prosta i związana z kwestią jedynie niewielkiej opłaty.

Uruchomienie takiego przedsiębiorstwa jest prostym i natychmiastowym procesem, ale nie jest to ostateczna decyzja – raczej jest to pierwsza decyzja. W przyszłości można zdecydować się na migrację do innej struktury i to też jest OK.

Partnerstwo

Jeśli nie zamierzasz tego robić samodzielnie, domyślnie jest to podmiot prawnie określony, zwany partnerstwem – spółką. Zazwyczaj dobrym pomysłem jest utworzenie umowy o partnerstwie w celu jednoznacznego określenia szczegółów sposobu działania firmy. Jeśli nie utworzysz tego, to z góry zakłada, że każdy właściciel jest partnerem równego udziału, działając w oparciu o jednolitą ustawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *