Korzyści wynikające z hostowanych i zarządzanych usług sieciowych sprawiły, że dzisiaj takie sieci teleinformatyczne już nie są luksusem, ale nie raz – oczywistością. Kiedy VoIP stał się szerzej stosowany przez firmy – co miało miejsce kilka lat temu, początkowo skupiano się głównie na korzyściach dla systemów telefonicznych firm. Jednak możliwości VoIP zostały rozszerzone i są dalej rozwijane, co zatem idzie – zasięg ich korzyści również się zwiększył.
W ostatnim czasie wiele przedsiębiorstw rozszerzyło swoje instalacje VoIP, aby uwzględnić ujednoliconą komunikację, konferencje oparte na VoIP, a teraz także usługi hostowane w chmurze. Co więcej, klienci, dostawcy i inne czynniki związane z rynkiem stworzyły zwiększone zapotrzebowanie wokół zarządzanych usług sieciowych w celu:
- szybszego dostępu,
- dłuższej dostępności,
- lepszej niezawodności,
- zwiększonego bezpieczeństwa, usług i wsparcia.
Rozwiązanie spełniające te wymagania: zarządzane usługi sieciowe – pomagają przedsiębiorstwom zachować konkurencyjność przy dzisiejszej niestabilnej gospodarce.
Korzyści z hostowanych / zarządzanych usług sieciowych
Nowoczesne przedsiębiorstwa poszukują rozwiązania infrastruktury sieciowej, które inteligentnie połączy sieci głosowe i sieci danych poza tradycyjnymi ofertami VoIP, w celu zmaksymalizowania wydajności ich konwergentnej sieci korporacyjnej. Firmy oczekują obecnie, że ta zoptymalizowana sieć zostanie rozszerzona na pracowników w taki sposób, aby maksymalnie zwiększyć ich wydajność w zarządzanej sieci VoIP. To dlatego coraz więcej firm zwraca się do zarządzanych usług IT takich jak te oferowane przez www.vernity.pl w celu usprawnienia swoich operacji informatycznych. Przyjrzymy się najważniejszym, wynikającym z tego korzyścią.
Kontrola kosztów operacyjnych całej sieci IT
Po pierwsze, wdrożenie zarządzanych usług sieciowych obniży koszty operacyjne, konserwacji, usług, sprzętu, oprogramowania i infrastruktury. Niedawny sondaż wykazał, że 46% organizacji, które korzystają z usług dostawców tych potrzeb informatycznych, twierdzi, że zmniejszyło roczne budżety IT o co najmniej 25% (!).
Co więcej, koszty te stają się lepiej kontrolowane i bardziej przewidywalne, gdy przyjmują formę stałych kosztów. Poza tym, koszty aktualizacji są niższe, ponieważ są zarządzane przez firmę sprawującą ofertę usług sieciowych. Takie rozwiązanie zmniejsza również koszty bieżących prac konserwacyjnych. Dodatkowo, wymagają mniejszej ilości fizycznego sprzętu na miejscu, tym samym jako właściciel firmy korzystającej z tego rozwiązania poniesiesz mniej wydatków inwestycyjnych. Wreszcie, koszty, które mogłyby pojawić się przy początkowym i ciągłym szkoleniu, rotacji pracowników i ulepszeniach technologii są ograniczone do minimum lub nawet są całkowicie wyeliminowane.
Aktywna konserwacja sieci i zapobieganie problemom
Teraz będziesz mógł skupić się na swoich głównych celach biznesowych. Dostępność sieci ze swoją zwiększoną szybkością i elastycznością, pomoże Ci stymulować rozwój firmy. Firmy, które świadczą usługi teleinformatyczne, dysponują infrastrukturą wspierającą szybsze wdrożenia i aktualizacje. Warto z tego skorzystać!