Strój w pracy i jego ważna rola

Nikogo już nie zaskakuje to, jak krótki jest czas, aby zrobić wrażenie podczas interakcji w pracy, takich jak rozmowa kwalifikacyjna. Psychologowie już dawno udowodnili, że pierwsze wrażenie to tylko 20–32 sekund, nawet jeśli osoba oceniająca próbuje zachować neutralność.

Właściwe stroje biznesowe odgrywają dużą rolę w określeniu, kto „zda egzamin”, zgodnie z tym. Zachęcamy dlatego pracowników każdej firmy do profesjonalnego ubierania się podczas reprezentowania firmy czy przy wszelkiej innej okazji, która się z tym wiąże.

Strój dla mężczyzn

Stroje męskie będą się różnić w zależności od pozycji, jaką zajmuje dżentelmen. Jednak podczas rozmowy kwalifikacyjnej należy nosić ładny garnitur, nawet jeśli praca wymaga jeansów lub odzieży outdoorowej. Dla mężczyzn pracujących w pomieszczeniach biurowych preferowany jest garnitur. Noś czarny, granatowy lub szary garnitur, który dobrze pasuje. Noś koszulę z długim rękawem w kolorze białym lub jasnym i miej koszulę włożoną do spodni. Mankiety nie powinny być strzępione ani podwinięte. Nigdy nie noś koszuli z krótkim rękawem i garniturem. Spodnie i marynarka powinny być tego samego koloru i materiału. Biznesmeni powinni nosić konserwatywne lub schludne krawaty, a nie komiksowe lub zbyt fantazyjne. Załóż też czarne lub brązowe obuwie, a nie w bardziej wymyślnych kolorach.

Strój damski

Eleganckie spodnie i garnitury są odpowiednim wyborem dla kobiet. Spodnie powinny być uszyte i dopasowane, nie za luźne ani za ciasne. Garnitur powinien mieć spódnicę, która nie przekracza 2 centymetrów powyżej kolana. Minispódniczki, nawet w garniturze, nie nadają się do noszenia w interesach. Jeśli noszenie garnituru nie jest wymagane, noś spodnie i spódnice, nigdy dżinsy. Nie noś zbyt długich lub rozkloszowanych spódnic. Nie noś spodni zbyt ciasno przylegających do ciała. Buty damskie powinny mieć zamknięte palce, a nie otwarte. Nie noś sandałów ani tym podobnego swobodnego obuwia. Obcasy powinny być konserwatywne – buty bez pięty są dopuszczalne. Unikaj noszenia prześwitujących ubrań lub koszul bez rękawów. Sporo inspiracji znajdziesz w dobrej cenie na https://emonnari.pl/nowosc.

Nieformalne okazje

Możesz odczuwać pokusę, aby przy takich okazjach wszystko dopasować tak aby było bardziej casualowe, ale nie powinnaś tego robić. Mniej formalne okazje wskazują na swobodny strój – nie byle jaki. Jeśli małe firmy zezwalają na nieco luźniejszą atmosferę w piątki muszą poprosić pracowników, aby nosili spodnie takie jak khaki. Dozwolone są koszulki polo i koszule z krótkim rękawem, ale nie topy bez rękawów. Załóż koszulę i załóż pasek. Nie noś koszulek ani wyblakłych ubrań. Nie noś butów typu tenisówki, ale bezpiecznie postaw na codzienne mokasyny robocze lub oksfordy.

Akcesoria

Przesyt w akcesoriach, nawet przy odpowiednim ubraniu, wygląda niechlujnie. Kuszące jest pokazanie swojej kolekcji biżuterii lub nowych, eleganckich pasków w pracy. Ale nie ulegaj pokusie – aby być profesjonalną i elegancką załóż tylko kilka sztuk biżuterii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *