Biznes jednoosobowy – w jakiej branży się sprawdzisz?

Masz dość pracy na etacie i marzysz o prowadzeniu własnego biznesu? Sprawdź, w jakiej branży się sprawdzisz! Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na biznes jednoosobowy.

Myjnia samochodowa

Problem brudnego samochodu jest bardzo bliski osobom mieszkającym w blokowiskach. Raz, że pod blokiem nie da dobrze się umyć samochodu, to jeszcze w wielu miejscach jest to po prostu niedozwolone. Dlatego wiele osób szuka miejsca, w którym będą mieli możliwość dokładnego umycia samochodu. Jak się okazuje, profesjonalna myjnia samochodów może okazać się całkiem dobrym biznesem. Nie musisz od razu inwestować w profesjonalną myjnię z innowacyjnym wyposażeniem. Na początek odpowiednio przygotowany plac z przyborami do mycia wystarczą.

Korepetytor online

Jesteś dobry z matematyki? Znasz do perfekcji język angielski lub niemiecki? Fizykę masz w jednym palcu? Te wszystkie umiejętności sprawiają, że możesz stać się profesjonalnym korepetytorem. Co ciekawe, by udzielać korepetycji, wcale nie musisz wychodzić z domu. Wiele osób stawia na naukę przez Internet jak na przykład przez komunikatory internetowe. Co to dla Ciebie oznacza? Swoje usługi możesz oferować na terenie całego kraju, nie tylko w pobliżu miejsca zamieszkania. Nie tracisz czasu na dojazdy, a lekcje możesz prowadzić w dogodnym dla siebie miejscu i czasie.

Mobilny fryzjer

Masz talent do obcinania włosów? To już masz pomysł na kolejny biznes. Możesz założyć jednoosobową działalność i oferować usługi fryzjerskie dla mężczyzn z dojazdem do klienta. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze skoro będziesz fryzjerem mobilnym, to nie musisz ponosić kosztów wynikających z utrzymania lokalu. Będziesz strzygł swoich klientów w ich domach, więc zaoszczędzisz też na prądzie i wodzie. Jedyne koszty, jakie będziesz musiał pokryć, to koszt dojazdu do klienta, ale te możesz akurat wliczyć w całkowity koszt usługi.

A może tak hurtownia proszków do prania?

Tak naprawdę hurtownia proszków do prania również może być ciekawą propozycją. Zapotrzebowanie na proszki do prania jest ogromne. Tylko bazując na swoim przykładzie, możesz wywnioskować, jak często nastawiasz pranie i pomyśl, że ludzi takich jak Ty jest wiele. Rynek niestety oferuje nam dostęp do szerokiego wyboru proszków do prania, ale tylko nieliczne z nich są warte uwagi. Dlaczego? Są słabej jakości, przez co efekty prania są praktycznie niewidoczne. Jeśli swoją hurtownię byś wyposażył w jakościowe proszki do prania, na przykład niemieckie i sprzedawał je po rozsądniej cenie, to masz szansę na tym biznesie całkiem dobrze zarabiać. Z czasem swoją ofertę możesz też poszerzyć o inne środki czyszczące, ważne, by też były one jak najwyższej jakości.

Jaką branżę wybrać?

Ostateczny wybór oczywiście pozostawiamy Tobie. Zanim jednak wybierzesz którąś z naszych propozycji, weź pod uwagę swoje oczekiwania i predyspozycje. Pamiętaj, że tylko prowadząc biznes, który zapewnia Ci satysfakcję, masz szansę odnieść sukces na rynku i zarabiać prawdziwe pieniądze.

1 komentarz

  1. Bartłomiej pisze:

    Poszukuje jakiegoś dobrego i niedrogiego gadżetu, na którym można wygrawerować logo firmy czy podstawowe dane adresowe. Zależy mi na czymś lepszej jakości niż długopisy czy smycze, które są już zbyt powszechne i często nie różnią się niczym od siebie. Na usbprezent.pl znalazłem całkiem spory wybór kart USB pendrive’ów wykonanych z różnych materiałów i w różnych kształtach. Wydaje mi się, że to może być fajny pomysł na firmowy podarunek, jak sądzicie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *