Praca w branży dystrybucji wody pitnej to właściwie… kariera, a nie praca. Z definicji kariera jest zajęciem, na jaki dana osoba spędza znaczną część życia i zawsze wiąże się z możliwością awansu. Natomiast praca jest po prostu miejscem stałego zatrudnienia, w którym osoba otrzymuje wynagrodzenie. Zasadniczo wszystko może być zadaniem, ale kluczową różnicą jest to, że kariera przewiduje miejsce na awans. Poszukując pracy większość ludzi robi właśnie to – szuka pracy. Ale dlaczego? Dlaczego stawiać na tak niskie cele i zaakceptować prostą robotę, kiedy można też alternatywnie poprawić swoje życie i status społeczno-gospodarczy poprzez wylądowanie w branży uzdatniania wody?
Możliwości związane z karierą w tej branży mogą się różnić, ale jedno jest pewne: ta kariera trwa przez resztę życia, podczas gdy praca w każdej chwili może zostać brutalnie przerwana.
Przemysł uzdatniania i dystrybucji wody
W tej branży czeka cię kariera, nie praca, więc można zawsze liczyć na miejsce na awans. To dział, który jest prawdopodobnie jednym z kilku wyjątków od ogólnej reguły, w których potrzebuje się wielu lat nauki, aby dostać się do stanowiska kierowniczego. W obecnym kształcie tej branży większość osób, które pracują w części nadzoru lub zarządzania w przemyśle wody pitnej, nie ma wykształcenia wyższego! To, co robią, to przede wszystkim zdobywanie wiedzy przez doświadczenie w traktowaniu i dystrybucji wody pitnej, co w połączeniu z ważnym certyfikatem jest najważniejsza dla przemysłu i ma pierwszeństwo przed wszystkimi innymi.
Jest wielu ludzi, którzy zaczęli w tej branży jako stażyści z niewielkim doświadczeniem, powoli przechodząc przez sumienne działania do stanowiska kierowniczego. Nawet jeśli menedżer to coś niekoniecznie dla ciebie, wciąż jest miejsce na awans, gdy zdobędziesz wyższe poziomy certyfikacji w uzdatnianiu wody. Większość urządzeń wodnych posiada wiele stanowisk certyfikacyjnych. Pozycje te mogą obejmować stażystów, operatorów, operatorów systemów, operatorów zmian, głównych operatorów i innych, w zależności od tego, jakie tytuły w danym zakładzie są używane. Kluczem do zapamiętania jest to, że w branży uzdatniania wody możesz zacząć od niewielkiego bądź nawet braku doświadczenia w tej dziedzinie, a mimo to nie ma żadnego powodu przypuszczać, że utkniesz w tej pozycji na zawsze. Pamiętaj, że to nie kariera, ale praca- tu zawsze jest miejsce na awans!
Żadne wykształcenie nie jest konieczne!
Większość ludzi uważa, że w celu zrobienia kariery w uzdatnianiu wody musisz mieć solidne wykształcenie wyższe. Cóż, rzeczywistość jest taka, że wcale nie. Choć istnieje wiele absolwentów szkół wyższych, którzy pracują w przemyśle wodnym, to nie jest wymogiem, aby dostać się do branży. Nie zrozum mnie źle, nie możesz po prostu wejść do zakładu i rozpocząć obsługi sprzętu bez żadnego doświadczenia. Jest kilka niewielkich przeszkód, które trzeba przezwyciężyć, ale można to osiągnąć we własnym tempie. Najlepszym sposobem na wejście do branży uzdatniania wody jest uzyskanie certyfikatu operatora.
Artykuł przygotował portal specjalizujący się w aparaturze uzdatniającej wodę http://www.klarsan.pl
Zastanawiam się, jak wybierać bezbutlowe dystrybutory wody? Chciałbym takie rozwiązanie wprowadzić w swojej firmie, bo mam już dość ciągłego zamawiania lub dowożenia wody butelkowanej. Nie chciałbym jednak zamówić dystrybutora w kiepskiej firmie. Może znacie jakieś dobre namiary na firmy wynajmujące dystrybutory, które są słowne, terminowe i zawsze dowożą wodę na czas?