Komercyjne środki zmiękczające wodę

water splash macro close up

Jeśli pracujesz w kotłowni, prawdopodobnie wiesz, że twarda woda zasilająca jest najgorszym wrogiem kotła. Udany system oczyszczani wody w kotle rozpoczyna się właśnie od miękkiej wody.

Oto dlaczego:

Woda twarda to woda o wysokiej zawartości minerałów. W szczególności woda twarda zawiera wapń i magnez, które podczas cyklu w kotle pod wpływem ciepła i ciśnienia będą składowane w warstwach. Warstwy te kamieniej, a skała w kotle powoduje poważne zmniejszenie przenikania ciepła, co prowadzi do wzrostu zużycia paliwa. Krótko mówiąc: im trudniej jest podgrzać wodę, tym więcej paliwa trzeba spalać..

Taka warstwa mogłaby również doprowadzić do gorących punktów wewnątrz kotła, które mogłyby spowodować pęknięcie rury, co jest kosztowne i potencjalnie bardzo niebezpieczne. Jedną z najważniejszych rzeczy, które zakład może zrobić dla swojego systemu kotłowniczego, jest właśnie zainwestowanie w wysokiej jakości przemysłowy komercyjny środek zmiękczający wodę, który wyeliminuje wapń i magnez w wodzie z systemu.

Jak się to odbywa?

Wstępne zmiękczacze wody są instalowane w celu wstępnego oczyszczania wody do przygotowywania kotła przed wejściem do systemu. Większość komercyjnych zmiękczaczy wody działa na drodze wymiany jonowej, w wyniku czego jon sodowy jest wymieniany na jony wapnia i / lub magnezu w stosunku jeden do jednego (sprawdź jak wyglądają profesjonalne urządzenia zmiękczające wodę na stronie http://www.zmiekczacze.com). Dzieje się tak wewnątrz naczynia zmiękczającego. Ostatecznie, żywica znajdująca się tam zmiękcza całkowicie wodę, starając się wypełnić jak największą ilością jonów wapnia i magnezu, trzeba też to działanie od czasu do czasu regenerować. W tym momencie woda musi zatrzymać się w systemie, tak aby komercyjne zmiękczacze wody miały dłuższą żywotność. Regeneracja zmiękczacza jest procesem, w wyniku którego spłukiwane są nieprzyjemne jony twardości z kulek żywicznych i odpływu, a następnie zastępuje się je nowymi korzystnymi jonami sodu zebranymi z roztworu solanki, który jest trzymany w sąsiadującym zbiorniku solanki. Po zmiękczeniu regeneruje się łoże żywicy i może dojść do jej ponownego napełnienia. Możliwe jest również użycie podwójnego, zmiennego komercyjnego środka do zmiękczania wody, zapewniającego bez przerwy dostawy wody.

Istnieje wiele konfiguracji, wielkości i stopni funkcjonalności zmiękczaczy wody dostępnych na rynku. To nie jest zakup polegający na tym, iż jeden zmiękczacz pasuje do wszystkich – wszystkie mechaniczne aspekty kotłowni i jakość wody przychodzącej należy dokładnie rozważyć przed wybraniem tego najlepszego. Poza właściwymi wymaganiami dotyczącymi wymiarowania dostępne są różne typy opcji zmiękczania, w tym:

• programator czasowy
• licznik
• głowica cyfrowa
• głowica mechaniczna

Najlepiej zatem odnaleźć dostawce, który oferuje wysokiej jakości komercyjne zmiękczacze wody. Takie komercyjne zmiękczacze wody są w stanie wyeliminować wapń i magnez do 0 ppm. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupie, odbudowie lub zainstalowaniu komercyjnego środka do zmiękczania wody w Twoim obiekcie, skontaktuj się z takim profesjonalistom – to najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *