Program do faktur w wersji sieciowej

 

Tradycyjnie fakturę wystawiamy przy pomocy oprogramowania, które zostało zainstalowane na komputerze. Z dnia na dzień nasz biznes rozrasta się, zatrudniamy nowych pracowników i potrzebujemy wystawiać faktury z wielu niezależnych komputerów jednocześnie. Instalacja oprogramowania do wystawiania faktur na każdym z komputerów wykorzystywanych przez pracowników, może stanowić krótkotrwałe, ale i kosztowne rozwiązanie tego problemu.

W tak utworzonym środowisku dokuczliwy jest fakt, że każda osoba wystawiająca faktury korzysta z własnych baz kontrahentów i dokumentów. Dodatkowo brak jest spójnej informacji o stanach magazynowych czy możliwości przeprowadzenia analizy finansowej całej firmy. Niestety uszkodzenie dowolnego komputera pracowników, zazwyczaj powoduje utratę części danych.

Fakturowanie przez sieć

Sieć komputerowa to idealne medium do współdzielenia oprogramowania przez wiele komputerów i użytkowników. Jeżeli wykorzystamy program do faktur online, używający wspólnej bazy danych dla wszystkich użytkowników, uzyskamy znaczące korzyści m.in.

  • dokumenty będą aktualizowane na bieżąco przez różnych użytkowników,
  • dane wprowadzane przez różne osoby nie będą powtarzały się,
  • otrzymamy możliwość prowadzenia wspólnej polityki magazynowej,
  • możemy zrealizować zwiększoną kontrolę finansową,
  • łatwiej jest archiwizować oraz odzyskiwać dane na wypadek ich utraty w wyniku awarii lub ataku hakerskiego.

Wersje sieciowe aplikacji do fakturowania, pozwalają korzystać z systemu na więcej niż jednym stanowisku. W tej konfiguracji jeden z komputerów będzie realizował funkcje serwera, natomiast pozostałe komputery pełnią rolę klientów, z których korzystają użytkownicy wystawiający faktury. Na komputerze pełniącym rolę serwera musi zostać zainstalowana wspólna baza danych. Wszystkie dokumenty wystawiane przez użytkowników są zapisywane w bazie danych, znajdującej się na serwerze. Komputery użytkowników łączą się jedynie do serwera i korzystają ze wspólnej bazy danych poprzez sieć LAN lub Wi-Fi. Na komputerach użytkowników nie są zapisywane dane związane z wystawianymi dokumentami. Przykładem programów do fakturowania oferującymi wersje sieciowe są Faktura Small Business i Faktura Small Business HANDEL firmy Mega-Tech.

Dlaczego fakturować online?

Alternatywą do korzystania z programu do fakturowania w wersji sieciowej ze wspólną bazą danych na serwerze umieszczonym w firmie, może stanowić serwer wirtualny znajdujący się u dostawcy oprogramowania w tzw. chmurze. W tym przypadku wszystkie komputery łączą się przez Internet z dowolnego miejsca na świecie do wspólnej bazy danych. Zalety tej wersji programu do fakturowania są identyczne z systemami przeznaczonymi do pracy sieciowej, ale dodatkowo ważnym udoskonaleniem jest kopia danych, zapewniana przez dostawcę usługi. Mamy pewność, że serwer będzie działał zawsze poprawnie. Nie interesuje nas koszt zakupu sprzętu realizującego zadania serwera, a także obsługa i wymiany sprzętu, gdy zabraknie zasobów sprzętowych w postaci procesora, pamięci, czy dysków. Ważną cechą jest łatwość instalacji, ponieważ nie zajmujemy się instalacją oprogramowania serwera. Nie musimy inwestować dużych środków finansowych w sprzęt przeznaczony na serwer, ponieważ taka usługa jest dostępna za niewielką odpłatnością miesięczną. W przypadku programów do faktur Faktura Small Business i Faktura Small Business HANDEL istnieje możliwość utrzymywania bazy danych w formie usługi na serwerach firmy Mega-Tech.

facebook-320x170

Polecamy:
Czym są usługi merchandisingowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *