Małe miasteczka mają to do siebie, że do dużych miast jest daleko, a trasą taką nie jeżdżą często autobusy. Jeśli już jadą, mogą być znacznie zapełnione pasażerami, tłok w autobusie nie jest czymś, co pasażer szczególnie lubi. Poza tym w małych miasteczkach są oczywiście sklepy, jednak ceny ich towarów mogą znacznie się różnić (na niekorzyść klienta) od tych cen, które są w dużych sklepach, dużych miast.
Dlaczego? Z tej prostej zasady: Czym większy popyt, tym cena niższa. Wszyscy znamy to z tzw. autopsji. Cena np. kilograma pomarańczy może być znacznie niższa w dużym supermarkecie, niż cena tego samego kilograma pomarańczy w przyulicznym sklepiku w małym miasteczku. Właściciel sklepu także musi jechać, aby zakupić towar do swego sklepu i tym samym jego cena rośnie. Tak to się dziś dzieje, że ludzie zamieszkali w małych miasteczkach, lub wręcz na wsiach, przynajmniej raz w miesiącu, jadą na większe zakupy do dużych miast właśnie po to, aby zaoszczędzić. Czy na takie eskapady mają od razu kupować drogi samochód? Ubezpieczać go, opłacać podatki i utrzymywać przez lata tylko po to, że chce się pojechać wygodnie do wielkiego miasta na zakupy? Dobrze, można jechać autobusem, ale jak pomieścić się w nim z ogromem siatek, reklamówek, czy koszyków i zawartych w nich towarów?
A może by tak wynająć na te parę godzin samochód?
Oczywiście można, tylko jeśli nie ma wypożyczalni w naszym małym miasteczku, to skąd go wziąć? Jeśli ktoś mieszka blisko Warszawy, zawsze może skorzystać z usług Car 4 Vip, gdzie samochody są dostarczane na miejsce pobytu najemcy o każdej porze dnia i nocy. Co zrobić jednak, jeśli potencjalny najemca zamieszkuje dość że daleko od dużego miasta, to jeszcze daleko od Warszawy? Może pożyczyć samochód od sąsiada, jeśli on się zgodzi. Jak to mówią: „Żony, samochodu i grzebienia się nie pożycza”. Może więc samemu otworzyć taką wypożyczalnię samochodów, zaczynając od kilku egzemplarzy na potrzeby wyjazdów sąsiadów na duże zakupy.
Jeśli w takim miasteczku jest nisza na tego typu usługi, interes może się bardzo dobrze rozkręcić, a sama wypożyczalnia będzie mieć duże szanse na przetrwanie, szczególnie jeśli będzie się rozwijać i poszerzać swoje usługi. Ktoś, kto potrafi zadbać o swój własny biznes, zrobi to zarówno w małym miasteczku jak i dużym. Jeśli nie potrafi, to i w wielkiej metropolii zbankrutuje. Małe miasteczka mają też to do siebie, że i konkurencja jest tu znacznie mniejsza. A jeśli początkujący przedsiębiorca nie będzie miał konkurencji, to i jest interesy będą rozwijać się znacznie łatwiej.
Przetrwanie tam, gdzie jest mało klientów
Jeśli klientela jest niewielka, można poszerzyć swoje usługi na większy teren, przy uwzględnieniu mniejszych cen. Będzie się to opłacać, jeśli dana wypożyczalnia będzie rzetelna i godna zaufania w dostarczaniu samochodu na przeznaczone w umowie miejsce. Także powinna być możliwość negocjowania warunków umowy szczególnie, jeśli ktoś chce wypożyczyć auto na dłuższy czas.
Zobacz jak działa przykładowa wypożyczalnia samochodów Car4Vip Sp. z o.o.
Adres:
Plac Powstańców Warszawy 2
00-030 Warszawa
Kontakt:
+48 501 430 166
+48 798 933 750
E-mail: contact@car4vip.com.pl
www: http://wypozyczalniasamochodowwwarszawie.pl
NIP: 5252583676
REGON: 147185505