W dzisiejszych czasach każda branża musi podążać za najnowszymi trendami. Sprawa dotyczy także budownictwa. Już od kilku lat panele fotowoltaiczne znacząco wpływają na wygląd dachów. Wszystkie tego typu działania spowodowane są przez ekologię. Darmowy prąd ze słońca cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem klientów.
Sprawdź ofertę pomp ciepła na – https://santier.pl/pompa-ciepla
Dachy skierowane w kierunku południowym
Niestety w naszym pięknym kraju nad Wisłą panele fotowoltaiczne mogą produkować prąd tylko w określonym okresie. Dokładnie mówiąc, 85% całej wyprodukowanej w ciągu roku energii uzyskuje się od marca do października. Prosumenci mogą oczywiście oddać nadwyżkę do sieci energetycznej. Na jej odbiór mają dokładnie rok. Niestety zakład pobiera swoją prowizję. Za 10 przekazanych kWh może odebrać 8 lub 7. Wszystko zależy od mocy instalacji. Umowa przewiduje, że właściciele paneli słonecznych, których moc nie przekracza 10 kWp, mogą odebrać osiem, natomiast przy mocy przekraczającą tę granicę niestety już tylko siedem. W dzisiejszych czasach bardzo często montuje się dwuspadowe dachy. Połać mająca nieco większą powierzchnię skierowana jest na południe. To właśnie w takim układzie można osiągnąć największe uzyski. Budownictwo idzie zatem w kierunku ekologicznym.
Montaż możliwy również na gruncie
Na posesjach prosumentów panele słoneczne nie muszą być zamontowane tylko i wyłącznie da dachu. Odpowiednia konstrukcja stalowa daje możliwość montażu właśnie na gruncie. Takie rozwiązanie niezbyt dobrze sprawdza się zwłaszcza w dużych miastach, gdzie ceny metra kwadratowego przekraczają nawet kilkaset złotych. Cała konstrukcja zabiera właścicielowi cenne miejsce. Nieco inaczej sytuacja wygląda na terenach wiejskich i w gospodarstwach rolnych. Tutaj miejsca jest bardzo często bez liku. Właściciel nie musi rezygnować z pięknego kopertowego dachu, żeby móc zamontować instalację fotowoltaiczną. Zresztą na dachu nie zawsze możemy zainstalować odpowiednią ilość paneli słonecznych. W dzisiejszych czasach gospodarstwa rolne zużywają ogromne ilości energii elektrycznej. Nic więc dziwnego, że rolnicy stawiają na odnawialne źródła.
Panele słoneczne zasilające pompy ciepła
Dzisiejsza technologia daje możliwość łączenia ze sobą fotowoltaiki i pomp ciepła. Innowacyjne technologie przeżywają obecnie duży boom. Nikt z nas nie lubi przecież płacić rachunków za prąd i centralne ogrzewanie. Podobne do klimatyzatorów urządzenia działają na zasadzie odwrotnej niż lodówka. Pobierają bowiem energię z powietrza. Warto wspomnieć, że tylko w temperaturze przekraczającej minus 270 stopni nie ma ono żadnej energii. Zwłaszcza w okresie jesiennym pompy ciepła spełniają swoje zadanie. Pobierając 1 kWh energii elektrycznej, produkują prawie pięć energii cieplnej. Wraz ze spadkiem temperatury ich sprawność wprost proporcjonalnie spada. Zasilanie takich systemów centralnego ogrzewania może być darmowe. Trzeba tylko zamontować instalację fotowoltaiczną o odpowiedniej mocy.
Zdecydowaliśmy się na https://velit.pl/pompy-ciepla-swidnik/ żeby zredukować nasz negatywny wpływ na środowisko. Być może następnym krokiem będzie pozbycie się jednego z dwóch samochodów, kto wie. Póki co ogromnie oszczędzamy i nie żałujemy tamtej decyzji.