Czyszczenie szyb i szkła – też możesz robić to lepiej!

Czy Twoje okna są w nieprzyjemnym dla oka stanie? Czy Twoje lustro łazienkowe na całej długości jest trochę rozmyte na krawędziach? Niezależnie od tego, czy przychodzi do Ciebie rodzina i przyjaciele, czy też w końcu zaczynasz wykonywać od dawna zaniedbywany obowiązek, mycie luster i okien wymaga w równym stopniu praktyki i wiedzy, aby wykonać to zadanie dobrze.

Osiągnięcie szkła bez smug nie musi jednak być trudne. Dzięki odpowiednim narzędziom takim jak myjka do okien i kilku wskazówkom w mgnieniu oka będziesz mieć błyszczące okna i lśniące lustra.

Wykonaj prace przygotowawcze

Zanim wyjmiesz środek do czyszczenia szkła, ważne jest, aby najpierw wykonać małą pracę przygotowawczą. Chociaż nie wszystkie rodzaje szkła wymagają dużo pracy, istnieją trzy obszary, w których powinno to mieć miejsce:

  • kuchnia,
  • łazienka,
  • okna zewnętrzne.

W kuchni tłuszcz i kurz mogą gromadzić się na oknach i drzwiach piekarnika, co może tworzyć lepki bałagan. W Twojej łazience okna mogą się nie brudzić, ale lustro może być intensywnie użytkowane. Od bryzgającej wody po zbłąkaną pastę do zębów, lustra szybko się brudzą. Jeśli chodzi o okna zewnętrzne, elementy, z jakimi się stykają na co dzień nie pozostawiają szkła długo czystego. Od burz po owady, okna zewnętrzne również mogą być bardzo brudne.

Brud, kurz i brud muszą zniknąć, zanim będzie można zabłysnąć te powierzchnie. Najpierw dobrze spłucz cały obszar. W przypadku okien zewnętrznych wypróbuj dyszę rozpylającą na wężu ogrodowym, ale uważaj, aby nie rozpylać pełnym strumieniem. Jeśli chodzi o powierzchnie znajdujące się w środku możesz napełnić miskę wodą i za pomocą szmatki zetrzeć brud. Jeśli pracujesz po wewnętrznej stronie okna, dobrze jest położyć ręcznik na parapecie, aby złapać krople. Użyj bawełnianego wacika lub szczoteczki do zębów, aby usunąć brud z rogów. W tym momencie nie martw się o smugi. Twoim celem jest usunięcie brudu – połysk pojawi się później.

Wybierz skuteczne środki czyszczące

Dostępnych jest kilka opcji do czyszczenia luster i okien. Masz swoje tradycyjne, markowe chemiczne środki czyszczące, które możesz znaleźć w przeciętnym sklepie spożywczym. Są one przydatne, ponieważ są specjalnie zaprojektowane i sprzedawane jako środki czyszczące bez smug. Jeśli starasz się unikać chemicznych środków czyszczących, wiedz, że istnieje wiele domowych środków czyszczących, które możesz zrobić przy użyciu kilku składników.

Komercyjne środki do czyszczenia szkła

Mydła to gwarantowany sposób na tworzenie smug w oknach. Dlatego komercyjne środki do czyszczenia szkła są pozbawione mydlin. Opracowane specjalnie do czyszczenia szkła, są dobrą opcją bezproblemową.

Domowe alternatywy

Tanie, łatwe i wykonane z typowych domowych składników, domowe środki do czyszczenia szkła również działają cudownie. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w tworzeniu własnego środka do czyszczenia szkła, jest to całkiem proste. Wszystko, co musisz zrobić, to zmieszać równe części octu i wody w butelce z rozpylaczem. Chociaż zapach octu utrzymuje się przez kilka minut, połączenie octu i wody w domowych środkach do czyszczenia szkła jest nietoksyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *