Dedykowane oprogramowanie dla firm – jakie branże mogą zyskać z nim najwięcej?

Przedsiębiorcy mają do dyspozycji szereg programów komputerowych, które mogą wspomagać ich działalność. Kiedy warto wybrać te dedykowane?

Za pomocą odpowiednio dobranych programów komputerowych każda firma, niezależnie od jej branży oraz wielkości, może zyskać sprawdzonego pomocnika w codziennych czynnościach. Na rynku dostępne jest zróżnicowane oprogramowanie dla firm, stąd też bardzo ważne jest dobranie takiego, które rzeczywiście będzie mogło wspomagać szybkie, sprawne, niezawodne działanie przedsiębiorstwa.

Wśród dostępnych programów dla biznesu znajduje się oprogramowanie dedykowane, które jest specjalną grupą programów wyróżniających się zawężoną funkcjonalnością skoncentrowaną na określonych branżach. Kiedy warto zdecydować się na taki program dla firmy?

Czym jest dedykowane oprogramowanie dla firm?

Gotowe, popularne programy dla firm mogą być skutecznym wsparciem w prowadzeniu działalności. Zdarza się jednak, że zakres ich funkcjonalności jest zbyt ubogi, aby spełnić wymagania firm działających w konkretnych branżach.

Jako że najlepsze oprogramowanie dla firm to takie, które jest skrojone na miarę, powstało oprogramowanie dedykowane. Pod tym terminem kryje się szereg różnych programów komputerowych, których funkcjonalność odpowiada potrzebom konkretnych branż. W efekcie firma wykorzystująca tego typu oprogramowanie może działać znacznie efektywniej, ponieważ oparte jest ono o jej specyficzne potrzeby.

Jakie branże wykorzystują dedykowane oprogramowanie?

Podczas gdy w wielu firmach wystarczy dostawa oprogramowania uniwersalnego, wyposażonego w narzędzia pomagające w realizacji popularnych procesów, to w niektórych branżach konieczne jest uzyskanie dodatkowego wsparcia w postaci dopasowanych do ich potrzeb narzędzi.

Stąd też oprogramowanie dedykowane tworzone jest z myślą o konkretnych działalnościach, na podstawie analizy ich indywidualnych potrzeb oraz wymogów.

Obszary, w których najczęściej korzysta się z programów dedykowanych:

  • księgowość
  • HR
  • produkcja
  • magazyn
  • transport
  • logistyka
  • gospodarka komunalna
  • zarządzania procesami i projektami
  • e-commerce – sprzedaż internetowa

Rodzaje oprogramowania dedykowanego

W kategorii oprogramowania dedykowanego dla firm znajduje się szeroka gama różnych rozwiązań, wśród których powstał również określone rodzaje programów.

Jednym z przykładów dedykowanego oprogramowania jest WMS, czyli Warehouse Management System – magazynowy system informatyczny. To oprogramowanie dla firm magazynowych i posiadających własne magazyny, które pozwala na łatwiejsze zarządzanie gospodarką magazynową.

Dedykowane programy dla firm to także systemy TMS, czyli Transport Management System, które przeznaczone są dla przedsiębiorstw wykorzystujących własne floty samochodów. To nie tylko program dla firm transportowych, lecz też dla firm zatrudniających pracowników terenowych, na przykład przedstawicieli handlowych, kurierów.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również systemy e-commerce, czyli programy przeznaczone dla sklepów internetowych. Są one oferowane w dwóch wariantach – jako systemy dedykowane dla sprzedaży B2C, czyli dla konsumentów, a także jako systemy B2B, za pomocą których można tworzyć hurtownie internetowe.

Gdzie zamówić oprogramowanie dedykowane?

Wybór właściwego oprogramowania dedykowanego ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia przyszłości firmy. Stąd też najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonych dostawców tego typu oprogramowania, którzy doradzą w doborze i przeprowadzą profesjonalne wdrożenie i integrację z innymi systemami.

Firma ITCenter z Warszawy ma wieloletnią praktykę w zaopatrywaniu swoich klientów w programy dla firm. W jej rozbudowanym portfolio znajduje się także dostawa oprogramowania dedykowanego dla różnych branż. Konsultacja ze specjalistą firmy pomoże wtedy w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Zatem odpowiednio dobrane oprogramowanie dla firm to przyszłościowa inwestycja. Dzięki rozwiązaniom dedykowanym może być ona jeszcze celniejsza, biorąc pod uwagę specyficzne wymagania konkretnego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *