Dywersyfikacja przychodów

Dywersyfikacja przychodów polega na znalezieniu co najmniej dwóch różnych miejsc bądź sposobów zatrudnienia. W ten sposób zabezpieczamy się finansowo przed sytuacjami nagłymi np. utratą pracy. Wówczas nie pozostajemy na lodzie bez środków do życia, a odbudowywanie naszego potencjału trwa krócej.

Pracuj zdalnie

Praca w formie zdalnej pozwala w bardziej elastyczny sposób na zatrudnienie w wielu firmach. Nie musząc przebywać w jednym zakładzie pracy, możemy świadczyć swoje usługi wielu podmiotom. W szczególności polecane jest to księgowym, copywriterom oraz grafikom. W ten sposób możemy podjąć kilka dobrze płatnych prac bez wychodzenia z domu. Oczywiście w tym celu potrzebować będziemy odpowiedniego zaplecza, zarówno urządzeń, jak i ergonomicznie skonstruowanego wyposażenia home office.

Dorabiaj po pracy

Jeśli mamy czas i siły, warto po pracy dorobić sobie co jakiś czas. Może to być niezobowiązujące zlecenie weekendowe bądź praca w oparciu o umowę na pewien czas. Musimy jednak pamiętać, iż nie może ona kolidować z naszym głównym źródłem zarobku. Najlepiej, jeśli nie jest to praca wymagająca dużego nakładu sił i środków np. pisanie tekstów na zlecenie. Wówczas nawet niewielka ilość zleceń może podreperować nasz domowy budżet.

Bierz udział w konkursach

Konkursy z nagrodami rzeczowymi i pieniężnymi to wspaniały sposób na uzyskanie spontanicznej gotówki, jak i zaistnienia w danej branży. Nawet jeśli uda nam się wygrać jedynie drobną rzecz, nadal możemy ją spieniężyć bądź należycie wykorzystać. W przypadku konkursów musimy jednak pamiętać, iż wybór naszej pracy w dużej mierze zależy od jur, szczęścia i pracy, jaką włożymy w zadanie konkursowe. Ponadto, najlepsze i zarazem największe konkursy zajmują wiele czasu na przygotowania. Warto więc rozważyć przed przystąpieniem, czy na pewno posiadamy warunki do brania udziału i czy nie będzie to przeszkadzać naszym codziennym obowiązkom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *