Skuteczne ćwiczenia na cellulit

Ćwiczenia i aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w walce z cellulitem. Nie tylko redukują poziom tkanki tłuszczowej w organizmie, ale również poprawiają krążenie. Skutecznie rozbijają tkankę tłuszczową, co pozwala uzyskać zadowalające efekty. Ważna jest tutaj systematyczność i regularność.

Nawet trzy treningi w tygodniu, po 40 minut pozwolą uzyskać zadowalające efekty. Ważne są tutaj przede wszystkim ćwiczenia kardio, które pozwolą efektywniej spalać tłuszcz. Nie można również zapominać o ćwiczeniach siłowych, które ujędrnią skórę i ją napną. Właśnie w tym artykule poznasz skuteczne ćwiczenia na cellulit.

Cellulit na udach

Jeżeli borykasz się z problemem cellulitu na udach to istnieje kilka sprawdzonych i dobrych ćwiczeń na tą partię mięśniową. Jednym z nich są wypady. Stój prosto, a dłonie miej przed sobą w pozycji splecionej. Jedną nogę wystaw do przodu i próbuj przenieść na nią ciężar. Taką pozycję utrzymaj przez minimum 10 sekund. Wyjdź do pozycji wyjściowej i ćwiczenie powtórz dla drugiej nogi. Wykonaj po dziesięć powtórzeń na każdą nogę.

Innym ćwiczeniem, które ujędrni Twoją skórę na pośladkach i udach są przysiady. Stań prosto, stopy ustaw do zewnątrz i wykonuj przysiady przez dwie minuty.

Najlepszym sposobem będzie przeplatanie powyższych ćwiczeń z ćwiczeniami kardio. Wówczas uzyskasz najlepsze efekty i spalisz najwięcej kalorii, co skutecznie zadziała na problem z cellulitem.

Cellulit na pośladkach

Pośladki są drugą partią mięśniową ciała kobiety, które najczęściej dotyka cellulit. Z tego względu i tutaj mamy również wiele ciekawych ćwiczeń, które przyniosą oczekiwane rezultaty.

Stań w pozycji prostej i unieś jedną nogę w bok jak najwyżej potrafisz. Wykonuj to ćwiczenie po minucie na każdą nogę. Możesz tutaj również wykonywać ćwiczenia podobne do przysiadu. Stań w rozkroku i wykonuj przysiad tak, aby pośladki znalazły się na wysokości kolan. Utrzymają taką pozycję przez minutę, po czym je powtórz. Tak samo jak w poprzednim przypadku, przeplataj te ćwiczenia z ćwiczeniami kardio (podskoki, pajacyki, itp.)

Cellulit na nogach

W tym przypadku najlepszym sposobem będzie przeniesienie się do pozycji pół leżącej na boku. Unieś jedną z nóg w górę przez minutę. Następnie wykonaj kolejne ćwiczenie. Przenieś nogę raz do przodu i raz do tyłu – i tak przez minutę. Wykonaj te ćwiczenia również dla drugiej nogi. Z cellulitem na nogach skutecznie może sobie poradzić także suplement
Cellactiv.

Cellulit na brzuchu

Tutaj idealnie sprawdzą się tradycyjne brzuszki. Jeżeli masz problemy z kręgosłupem – ćwiczenie wykonuj tylko do połowy. Unoś się do pozycji, w której mięśnie brzucha będą maksymalnie napięte. Znacznie odciąży to Twój kręgosłup. Ćwiczenie wykonuj przez dwie minuty i przejdź do następnego. Usiądź w pozycji siedzącej, przed sobą musisz mieć nogi zgięte w kolanach i stopy razem. Unieś lekko stopy i zacznij wyciągać splecione ręce wraz z tułowiem do boku. Takie ćwiczenie również wykonuj przez dwie minuty.

Tak naprawdę każda aktywność fizyczna będzie odpowiednia do walki z cellulitem. Wystarczy chcieć i znaleźć odpowiednią aktywność fizyczną, a walka z cellulitem nie będzie katorgą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *