Dziecko wyjechało na studia? Dowiedz się jak zabezpieczyć materac.

Trudno w to uwierzyć, ale spędzamy ponad jedną trzecią naszego życia śpiąc! Posiadanie dobrego łóżka, sprężyn i materaca to inwestycja, która może trwać bardzo długo. Dobry zestaw do spania, w tym zagłówek, sprężyny i materac, może kosztować tysiące dolarów, dlatego ważne jest, aby chronić swoją inwestycję. Przy prawidłowym utrzymaniu dobry zestaw do spania może trwać dziesiątki lat, a materace i mogą trwać co najmniej 10 do 15 lat.

woman-1852907_960_720

Wskazówki dotyczące przechowywania materacy

Jakie są najlepsze sposoby na utrzymanie materaca w dobrym stanie podczas przeprowadzki lub przechowywania? Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące przechowywania materacy!

Unikaj przechowywania materacy w piwnicy.

Piwnice mogą być wilgotne, co może uszkodzić materac. Ponadto trzymaj materace z daleka od zwierząt domowych i ostrych przedmiotów.

Przed przenoszeniem lub przechowywaniem materaca należy dokładnie wyczyścić materac. Użyj do materaca specjalistycznego sprzętu do czyszczenia tapicerki, a następnie odkurz obie strony.

Zdemontuj łóżko w celu przeniesienia go i umieszczania w magazynie.

Wszystkie śruby i nakrętki należy przechowywać w plastikowym worku przyklejonym taśmą do ramy lub zagłówka w celu bezpiecznego przechowywania. Przykryj ramę łóżka i zagłówek starymi kocami podczas transportu i podczas przechowywania, aby chronić je przed kurzem.

Zainwestuj w pokrowiec na materac, aby zabezpieczyć ten przedmiot podczas przechowywania. Użyj lekkiej, oddychającej plastikowej pokrywy, aby przykryć cały materac. Zazwyczaj kosztują one grosze lub jeszcze mniej w sklepach internetowych, skoro już tak dużo zainwestowałeś w materac, nie powinieneś skąpić na to. Zabezpiecz pokrywę taśmą i zakryj otwory w pokrywie.

Jeśli przechowujesz materac na dłuższą metę, przechowuj go płasko w schowku. Jest to przeciwieństwo tego, co czytasz w ramach większości porad dotyczących przechowywania. trzymanie materaca na boku jest w porządku, ale na krótką chwilę – gdy chodzi o dłuższe terminy przechowywania lepiej jest przechowywać na płasko, ponieważ cewki i wewnętrzne elementy robocze mogą się przesuwać, gdy trzyma się je na boku przez długi czas. Podczas przechowywania na ziemi w urządzeniu magazynującym, najpierw ułóż plandekę. Możesz także przechowywać materac na płaskich meblach.

Nie trzymaj niczego na materacu. Ciężkie przedmioty mogą uszkodzić wnętrze materaca, jak również uszkodzić jego sprężyny. Po przygotowaniu się do wyjęcia materaca z przechowalni, odśwież materac przed użyciem. Posyp odrobiną sody oczyszczonej po obu stronach, dzięki czemu substancja ta będzie absorbować wszelkie zapachy, a następnie z łatwością je usuniesz za pomocą odkurzacza.

Czy mimo wszystko materac zniszczył się podczas przechowywania a Twoje dziecko pilnie potrzebuje nowego? Wielka szkoda, ale nic się nie bój bo tutaj szybko dowiesz się jaki najlepszy materac lateksowy dla dziecka 120×60 będzie najbardziej odpowiedni. Skorzystaj z tej wiedzy i nie popełnij już więcej błędów przy przechowywaniu, by znów nie musieć niepotrzebnie wydawać pieniędzy!

1 komentarz

  1. Taki materac albo rzeczy można wrzucić do wynajętej na ten cel komórki lokatorskiej. Ja tak zrobiłam i wynajęłam w Less Mess Storage. Jak syn wróci ze studiów zrobi się remanent i powyrzuca rzeczy które są nieprzydatne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *