Wybór wózka – poradnik dla zapracowanych mam

Najpierw przychodzi miłość, potem przychodzi małżeństwo, potem przychodzi dziecko w wózku – ale czy nie chcesz, żeby zakup najlepszego wózka był prostszy? Może tak być, jeśli wykonasz te proste czynności, aby kupić idealny wózek dla swojej pociechy i to nawet, jeśli jesteś świeżo upieczoną mamą, która nie rezygnuje z rozwoju kariery!

stroller-2809297_960_720

Zastanówmy się, zaczynając od przytoczenia oczywistego faktu…. Dziecko musi czuć się jak najwygodniej w swoim wózeczku. Aby usprawnić zakup wózka, zacznij od rozeznania się co jest na rynku. Możesz też postawić na podstawowe wersje wózka na początek – dla noworodka. Jest to ekonomiczny sposób, aby zacząć, jeśli nadal nie wiesz, jakiego rodzaju większego wózka chcesz.

Kup wózek i fotelik samochodowy razem.

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na wózku pełnowymiarowym jest uzyskanie systemu podróżnego: fotelik samochodowy i wózek sprzedawane razem, każdy po obniżonej cenie. Fotelik samochodowy zatrzaskuje się początkowo na wózku. Gdy Twoje dziecko jest wystarczająco duże, możesz przełączyć się na samodzielne używanie wózka.

Dowiedz się, za co płacisz.

Wózki wahają się w przeróżnych zakresach budżetowych,a ich cena ma związek z funkcjami i materiałami. Drogie wózki często mają aluminiowe ramy, gumowe lub wypełnione powietrzem koła, które pochłaniają wstrząsy (tak, że dziecko nie czuje dyskomfortu) i dodatkowe elementy, takie jak gondole (zobacz tutaj: http://wozkidladzieci.com.pl/lekki-wozek-gleboki-dla-dziecka-z-gondola/). Niższa cena oznacza zazwyczaj plastikową ramę i koła. Jeśli nie planujesz się poruszać po wyboistych drogach, szlakach lub podczas ekstremalnych warunków pogodowych, taki super dopieszczony wózek może być stratą pieniędzy.

Pomyśl o swoich opcjach.

Niektóre wózki pozwalają na zmianę kierunku siedzenia, aby dziecko mogło Cię zobaczyć lub ścieżkę przed sobą. Inne wózki mają tace z przekąskami. Te funkcje są fajne, ale mogą zmieniać sposób składania wózka. Aby wiedzieć, co jest pomocne w Twoim przypadku – zawsze wypróbuj wózek w sklepie.

Im cięższy wózek, tym płynniejsza jazda dla dziecka. Ale im cięższy wózek, tym trudniej go podnosić i tak dalej. Zastanów się nad zadaniami z którymi będziesz mieć do czynienia na co dzień dzień. Czy wózek będzie w samochodzie? Będziesz musiała podnosić go w górę i w dół po schodach?

Testuj, testuj, testuj!

Podobnie jak w przypadku zakupu samochodu, jedynym sposobem, aby naprawdę wiedzieć, czy dany wózek jest odpowiedni – zdecyduj się jazdę próbną. Popatrz na te modele, które można spokojnie przenosić w górę i w dół, poświęć sporo czasu na zapoznanie się z nim, tak aby można było wyczuć każdy najmniejszy szczegół, np. uchwyty lub kierownicę, wysokość i krok. Porozmawiaj także z mamusiami, które mają podobne potrzeby do Twoich – Jaki wózek preferują?

I zaakceptuj to, jeśli w końcu kupisz inny. Twój wózek przeprowadzi cię przez niemowlęctwo twojego dziecka. Ale w niedługim czasie dla swojego malucha będziesz prawdopodobnie potrzebować wózka parasolowego, małego, łatwego do złożenia wózka dla dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy. Jesteś gotowa na kolejny zakup?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *