Elementy procesu wynajmu dźwigów – o czym pamiętać?

Żuraw to maszyna używana do przenoszenia materiałów podczas budowy w celu podnoszenia, opuszczania i przesuwania elementów w pionie i poziomie. Dźwigi są niezbędne i wymagane na wielu budowach, gdy projekt obejmuje duże obciążenia (na przykład ruchome belki stalowe) lub duży zasięg (na przykład drapacz chmur). Największy dźwig na świecie, Taisun, jest używany do budowy statków w Chinach i jest w stanie unieść 20 000 ton. Jeśli i Tobie potrzebny wynajem dźwigów – czytaj dalej, a potem przejdź na stronę: http://www.dzwig-ostrow.pl/.

Istnieje wiele niuansów związanych ze znalezieniem i wynajmem odpowiedniego dźwigu do swojej pracy. Dźwigi są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach i służą do szerokiego zakresu zastosowań. Niektóre żurawie są stacjonarne i są ustawiane na miejscu pracy, podczas gdy inne są mobilne i zamontowane na ciężarówce.

Żurawie mogą mieć długą żywotność do 20 do 40 lat lub więcej, w zależności od typu i modelu. Używane dźwigi często nadal mają znaczącą cenę, biorąc pod uwagę ich potencjalną wartość złomu stalowego.

Większość wykonawców decyduje się na wynajem dźwigów, zamiast je kupować, biorąc pod uwagę koszt kapitału. Powinieneś przeczytać więcej o wynajmie vs kupowaniu sprzętu budowlanego, jeśli ten temat naprawdę Cię interesuje.

Jakie są główne marki i producenci dźwigów?

Dźwigi są specjalistyczne i nie mają wielu wspólnych części/elementów wspólnych z innymi maszynami budowlanymi. Producenci mają mniej synergii, gdy produkują i projektują żurawie – poza zakupami materiałów, takich jak stal. W rezultacie dźwigi są zwykle całkowicie oddzielone od innych maszyn budowlanych. Do największych marek żurawi na świecie należą: Liebherra, Palfinger oraz Zoomlion.

Jakie są rodzaje dźwigów i jaki dźwig powinienem wynająć?

Podobnie jak istnieją różne rodzaje samochodów (sedan, pickup, SUV itp.), istnieją różne rodzaje żurawi, które najlepiej nadają się do różnych rodzajów prac. Te różne żurawie kosztują różne kwoty i mają różne możliwości. Możesz dowiedzieć się, który typ żurawia najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi, rozmawiając ze specjalistą ds. sprzedaży firmy wynajmującej żurawie.

Ogólnie rzecz biorąc, żurawie są podzielone na trzy podstawowe kategorie:

– żurawie stacjonarne to żurawie zakotwiczone w jednym miejscu. Zwykle są w stanie podnieść większy ciężar, ponieważ podstawa jest zwykle zamocowana lub zabezpieczona na swoim miejscu.
– żurawie mobilne to żurawie zdolne do samodzielnego poruszania się. Mobilność często umożliwiają koła lub gąsienice.
– dźwigi specjalistyczne to dźwigi zaprojektowane do konkretnego zastosowania. Jednym z przykładów jest pływający dźwig morski.

Typy dźwigów mogą obejmować na przykład żurawie teleskopowe to typ żurawia, który wysuwa i chowa wysięgnik za pomocą hydrauliki. Wysięgnik działa jak składany „teleskop”. Zazwyczaj dźwigi teleskopowe są montowane na platformie mobilnej, takiej jak ciężarówka kołowa lub gąsienice. Ale to dopiero początek, zdecydowanie warto pogłębić temat.

[TB]

Polecamy:
Zadbaj o odpowiednie oświetlenie kuchni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *