Żaluzje fasadowe – czy warto je zamontować w domu jednorodzinnym?

Osłony okien mogą być zamontowane zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz budynku. Wśród osłon zewnętrznych największym powodzeniem cieszą się rolety zewnętrzne, jednak mają on godnego konkurenta – to żaluzje fasadowe. Co warto o nich wiedzieć?

 

Charakterystyka żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe, podobnie jak zwykłe żaluzje wewnętrzne, mają konstrukcję składającą się z poziomych lameli. W przypadku żaluzji umieszczanych na zewnątrz są one wykonane z odpornego na działanie czynników zewnętrznych aluminium.

 

Poza lamelami żaluzje fasadowe wykorzystują także inne elementy konstrukcyjne, czyli profile i linki stalowe, na których są podwieszone, a także kasety, które umieszczane są nad żaluzjami – umożliwiają sterowanie osłoną i służą do jej zabezpieczenia, gdy jest podniesiona.

 

Żaluzje fasadowe mogą być wykonane w różnych kolorach. Wśród klientów zamawiających tego typu osłony największym zainteresowaniem cieszy się klasyczna szarość, która bardzo dobrze komponuje się z nowoczesną architekturą.

 

Dlaczego warto zamontować żaluzje fasadowe?

Rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe stosowane jako zewnętrzne osłony okien mają wiele zalet. Warto jednak zaznaczyć, że w porównaniu do rolet mają nie tylko bardziej estetyczny wygląd, ale także pozwalają na regulowanie stopnia światła wpadającego do wnętrza.

 

Korzyści z montażu żaluzji fasadowych:

  • zapewniają większy poziom prywatności w budynku
  • zmniejszają nasłonecznienie i przez to także nadmierne nagrzewanie się budynku
  • pozwalają na częściowe lub całkowite zaciemnienie okien
  • poprawiają parametry termoizolacyjne budynku w okresie zimy
  • mogą chronić przed włamaniami – należy wybrać osłony o właściwościach antywłamaniowych
  • wyglądają bardzo atrakcyjnie na fasadzie budynku

 

Żaluzje fasadowe – gdzie można je zamówić?

Klientom, którzy chcieliby zamówić żaluzje fasadowe Warszawa daje szybki dostęp do wielu różnych firm prowadzących kompleksowe usługi w ramach realizacji osłon okiennych na wymiar.

 

Zatem zamontowanie żaluzji zewnętrznych może być bardzo dobrym wyborem, by korzystać z domu nie tylko wygodniej, ale również nadać mu efektowny wygląd.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *