Historia spłat kredytów – jakie ma znaczenie przy podpisywaniu umowy o konsolidację zadłużeń?

Dobra historia kredytowa to jeden z najważniejszych elementów, jakie biorą pod uwagę banki podczas rozpatrywania wniosku kredytowego. Dlatego też na dobre kredyty na korzystnych warunkach mogą liczyć przede wszystkim te osoby, które do tej pory wywiązywały się terminowo z regulowania swoich comiesięcznych zaległości i zobowiązań. Jeśli jakiś kredyt był wypowiedziany, wtedy o wiele trudniej jest dostać jakiekolwiek dodatkowe kredytowanie z banku. Ciężko bywa nawet w firmach pożyczkowych, które sprawdzają swoich potencjalnych klientów w bazach dłużników.

Kredyty i pożyczki są dziś tak powszechnie dostępne, że wiele osób bierze ich dużo więcej niż faktycznie potrzebują i niż są w stanie spłacać. Problem nadmiernego zakredytowania jest sporym obciążeniem zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Warto więc szukać rozwiązania, które ułatwi życie i sprawi, że kredyty staną się łatwiejsze do spłaty. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny, który łączy wszystkie zadłużenia w jedno, ale za to z niższa ratą. To zdecydowanie ułatwia spłatę.

Konsolidacja ułatwia spłacanie zobowiązań

Aby znaleźć dobry kredyt konsolidacyjny, warto dobrze rozejrzeć się po aktualnym rynku kredytowym. Na https://habzafinanse.com.pl/konsolidacja-chwilowek/ znajdziemy sporo informacji na temat konsolidacji, a także porównania różnych ofert kredytowych, co na pewno pozwoli na lepsze rozeznanie i podjęcie dobrej decyzji kredytowej. Wbrew pozorom, kredytu nie trzeba brać w tym banku, w którym mamy inne zobowiązania. W wielu bankach z pewnością znajdziemy lepsze i bardziej korzystne oferty. Trzeba jednak pamiętać, że kredyt konsolidacyjny jest takim samym zobowiązaniem jak inne kredyty i dotyczą go takie same warunki wnioskowania czy spełniania wielu formalności. Bank przy rozpatrywaniu wniosku bierze więc pod uwagę możliwości finansowe i historię kredytową wnioskodawcy. Musi mieć bowiem pewność, że ma do czynienia z osobą solidną, która do tej pory regularnie i na bieżąco spłacała swoje zobowiązania finansowe.

Obecność w bazach dłużników nie sprzyja wzięciu kredytu

Błędem wielu osób, które zaczynają szukać kredytów konsolidacyjnych jest zbyt późne załatwianie wszystkich formalności. Często dopiero wtedy, gdy któryś z banków wypowie umowę kredytową i postawi kredyt w stan natychmiastowej wykonalności. Tymczasem w takiej sytuacji szybko trafiamy do baz dłużników, a także do Biura Informacji Kredytowej, w którym znajdzie się notatka o niesolidnym spłacaniu zadłużenia. Negatywna historia w BIK najczęściej jest przeszkodą w otrzymaniu kolejnego kredytu. Bank odrzuci wniosek osoby, która nieterminowo płaciła poprzednie kredyty. Warto więc kredytów konsolidacyjnych szukać na etapie, gdy comiesięczne raty stają się nadmiernym obciążeniem finansowym, ale póki co spłacamy je terminowo i regularnie. Dzięki temu nawet pomimo sporego obciążenia będziemy w bazach bankowych figurować jako osoby solidne i terminowe, co zdecydowanie ułatw proces wnioskowania o konsolidację zadłużenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *