Hulajnogą elektryczną do pracy? Znamy zalety!

Jak dobrze wiemy, limity transportu publicznego stwarzają możliwości przedsiębiorcom technologicznym, dzielą się platformami i rewolucjonizują aplikacje. W ubiegłym roku nastąpił szybki wzrost i spadek liczby aplikacji do bezdokowego udostępniania rowerów konkurujących z dostawcami publicznymi, a tegoroczną wschodzącą gwiazdą jest hulajnoga elektryczna. Ledwo znane w Europie rok temu, hulajnogi elektryczne wyszły teraz na ulice każdego dużego miasta na kontynencie, zapewniając tani i łatwy sposób transportu.

Na dobre i na złe? Każde rozwiązanie ma dwie strony, przeczytaj je tutaj i sam zdecyduj!

Plusy

Wraz z jazdą na rowerze odczuwasz niezrównaną przyjemność z czucia wiatru we włosach, przejeżdżania przez korki i omijania linii centralnej w godzinach szczytu. Hulajnogi elektryczne to nowy pomysł. Ich niedawny wzrost w miastach na całym świecie spotkał się z krytyką. Ale dlaczego? Z jednej strony powinniśmy być entuzjastycznie nastawieni do tego, co dwukołowa hulajnoga może przynieść naszym miastom.

Odzyskiwanie przestrzeni dzięki ekologicznym rozwiązaniom

Nie ma wątpliwości, że hulajnoga elektryczna jest bardziej zielona niż samochód. Wyobraź sobie świat, w którym nie musieliśmy używać samochodów. Zapotrzebowanie na alternatywy dla pojazdu osobistego rośnie. Bycie „eko” stało się teraz nieuniknione. Badania sugerują, że hulajnogi elektryczne takie jak model segway Es4 zastępują korzystanie z samochodów w wielu przypadkach.

Kilka hulajnóg elektrycznych jest zasilanych energią elektryczną dostarczaną z naładowanych akumulatorów. Baterie zwykle wystarczają na cztery godziny. W przeciwieństwie do samochodów, hulajnogi elektryczne nie mają silników spalinowych, więc nie powodują emisji dwutlenku węgla do środowiska. Jest to równoznaczne ze zmniejszeniem zanieczyszczenia. Hurra! Istnieje kontrowersja, że nie są tak zielone jak rowery lub chodzenie, ale jeśli ograniczają emisje, trudno jest argumentować przeciwko ich użyciu.

Dojeżdżanie do pracy może być uciążliwe, a jazda na rowerze nie jest dla wszystkich. Hulajnogi elektryczne oferują rozwiązanie znudzonej osoby dojeżdżającej do pracy, dzięki czemu podróż do pracy jest o wiele przyjemniejsza. Wygląd obecnych e-hulajnóg na rynku nie różni się od wyglądu klasycznej hulajnogi, wynalezionio przez Wima Oubutera. Dla dzieci z lat 90. hulajnoga była podstawowym elementem. Dzięki małym kółkom i metalowemu wykończeniu jazda na hulajnodze jest synonimem dzieciństwa. Hulajnogi elektryczne umożliwiają przeżycie wspomnień z dzieciństwa.

Czy są niebezpieczne?

Hulajnogi nie są tak stabilne jak rowery. Wystarczy podnieść ramię, aby wskazać kierunek następnego zakrętu, a zobaczysz, o czym mówię. Na chodniku byłbyś niebezpieczny – i denerwujący – dla wszystkich pieszych.

Brak odpowiednich przepisów oznacza, że w wielu miejscach hulajnogi elektryczne znajdują się w legalnej otchłani, dopóki nie uda nam się ustalić odpowiednich zasad, takich jak ograniczenie prędkości, wymagania dotyczące kasków itp. Warto więc czerpać z nich przyjemność i zachować zdrowy rozsądek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *