Identyfikatory magnetyczne- gdzie można je wykorzystać?

slajd3

Identyfikator to mały plastikowy element, który może pełnić wiele funkcji. Podstawową funkcją jest oczywiście podanie podstawowych informacji o posiadaczu takiego identyfikatora. Ma to na celu wykluczenie możliwości że do danej grupy lub do specjalnie zamkniętego pomieszczenia dostanie się osoba niepowołana. Kwestia bezpieczeństwa choć zawsze bardzo ważna, teraz jest szczególnie brana pod uwagę w ośrodkach użyteczności publicznej. Coraz częściej rodzice interesują się kto ma wstęp do szkół gdzie uczą się ich dzieci. Także szefowie firm najczęściej zabiega o to by do miejsca pracy nie miały wstępu osoby postronne.

Rozwiązaniem są właśnie identyfikatory, gdzie bez posiadania takiego elementu nie można w ogóle wejść do budynku lub jest się sprawdzanym przed wpuszczeniem do środka. Skoro identyfikatory mają tak wiele zastosowań, to wymienimy tylko najpopularniejsze z nich.

Miejsca przebywania dzieci

Mowa tutaj przede wszystkim o szkołach, świetlicach i innych miejscach gdzie przebywają nasze pociechy. Kiedyś do szkoły mógł wejść każdy o niemal każdej porze. W ostatnich latach świadomość rodziców i kadr pedagogicznych wzrosła, które zdają sobie sprawę że ograniczenie dostępu do dzieci osobom obcym to najprostszy sposób na zapewnienie im bezpieczeństwa. Dlatego też wszystkie osoby w szkole od uczniów przez nauczycieli na dozorcach kończąc powinny mieć identyfikatory. Najlepiej jeśli będą to identyfikatory magnetyczne, za pomocą których są otwierane drzwi w budynku.

Miejsca pracy

images-1Kolejnym miejscem gdzie warto zastosować identyfikatory magnetyczne jest miejsce pracy. Plastikowe karty, nie tylko będą identyfikowały poszczególnych pracowników ale także pozwalały na dostęp np. do biura czy toalety dla pracowników. Oprócz tego w dużych firmach, to rozwiązanie sprawdza się świetnie i pozwala monitorować pracodawcy o której pracownik przychodzi i o której wychodzi z pracy. Portier z pewnością nie będzie w stanie zapamiętać wszystkich osób wchodzących i wychodzących z budynku, dlatego identyfikatory magnetyczne sprawdzą się doskonale jako nie tylko w kwestii bezpieczeństwa ale również usprawnią działanie firmy.

Imprezy okolicznościowe

Podczas imprez i eventów poznajemy mnóstwo nowych osób. Nawet jeśli zapomnimy imienia nowo poznanej osoby to zerkając na jej identyfikator nie popełnimy gafy. To samo tyczy się stanowisk służbowych, lepiej wiedzieć czy rozmawiamy z dyrektorem czy zwykłym pracownikiem prawda?

Także osoby obsługujące event powinny posiadać własne identyfikatory, dzięki czemu  w razie konieczności łatwo je rozpoznamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *