Inwestycje w nieruchomości mieszkalne – szansa nie tylko dla wybranych deweloperów

Nieruchomość to ogromna, zróżnicowana i pełna potencjału inwestycja. Jest szczególnie popularnym wyborem inwestycji, gdyż daje szeroki wachlarz możliwości – biorąc pod uwagę ilość nieruchomości dostępnych na rynku. To oznacza, że istnieje szansa, aby zaspokoić potrzeby każdego inwestora, bez względu na to, jak duże, małe, długoterminowe lub regularne mogą być ich możliwości inwestycyjne.

Warto więc poświęcić trochę czasu, aby porozmawiać o tym jednym z kluczowych obszarów w ramach naszego portalu – jak inwestor może zarabiać pieniądze inwestując w projekty rozwoju nieruchomości mieszkalnych.

Czym są projekty deweloperskie?

Zanim przejdziemy do szczegółów, warto najpierw położyć fundamenty, upewniając się, że rozumiesz, czym jest działalność deweloperska – i związane z nią możliwości inwestycyjne. Projekty deweloperskie są ulubionym miejscem inwestorów, ponieważ historycznie zapewniały silny wzrost dzięki łatwej do zrozumienia strukturze.

Co więcej, inwestycja w nieruchomości oparta na aktywach – gdzie udział inwestorów jest widocznym i materialnym aktywem – co często przemawia do inwestorów, którzy chcą, aby w coś namacalnego zainwestowało swoje pieniądze, w przeciwieństwie do inwestycji na wczesnym etapie, to niesie wysoki wzrost szans na przychód.

Takie projekty jak nowe mieszkania włochy były historycznie dostępne tylko dla niewielkiej liczby inwestorów bezpośrednio – tych, którzy mają kontakt z deweloperem i którzy byli gotowi zainwestować znaczną kwotę w krótkim czasie. Jednakże rozwój technologii i alternatywnych platform inwestycyjnych pozwala wszystkim inwestorom na dostęp do tych samych transakcji, co inwestorzy instytucjonalni, budując zdywersyfikowany zakres inwestycji zabezpieczonych aktywami, podczas gdy deweloperzy nie muszą już polegać jedynie na swoich kontaktach finansowych.

Więksi deweloperzy wykorzystują zatrzymany kapitał i niski oprocentowany dług bankowy, aby w pełni finansować rozwój i będą mieć kilka rzeczy do zrobienia w tym samym czasie. Jednak małe i średnie firmy deweloperskie często nie mają takich samych korzyści jak krajowi i międzynarodowi deweloperzy.

W związku z tym ten rodzaj inwestycji umożliwia mniejszym i lokalnym deweloperom wniesienie wkładu w kryzys mieszkaniowy, zapewniając jednocześnie miejsca pracy i domy mieszkańcom, z korzyścią nie tylko dla inwestora i dewelopera, ale także dla lokalnej gospodarki.

Projekty nieruchomości mieszkaniowych składają się z dwóch rodzajów kapitału – długu uprzywilejowanego (lub pożyczki) i inwestycji kapitałowej.

Inwestycja kapitałowa zostanie pozyskana od inwestorów indywidualnych w zamian za akcje i zazwyczaj przeznaczona na zakup gruntu. Jako inwestor kapitałowy dający swoje pieniądze w projekt, nie możesz spodziewać się tego, że możesz liczyć na otrzymywanie rocznych płatności lub dochodów. Zamiast tego pod koniec projektu możesz zainwestować w rozwój swojej inwestycji i zakładając, że jej budowa przebiegnie zgodnie z planem, a koszty zmieszczą się w budżecie.

I odwrotnie, dług uprzywilejowany w projekcie zostanie wykorzystany na koszty rozwoju i kapitał obrotowy, finansowanie realizacji i realizacji programu do momentu, gdy sprzedaż nieruchomości zacznie przynosić dochód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *