Niemcy – idealne miejsce, dla tych którzy lubią dobrze zjeść i uczciwie pracować!

Życie w Niemczech z populacją 82,4 milionów ludzi oznacza życie w jednym z najbardziej zaludnionych krajów Europy. To kosmopolityczne miejsce różnorodności i nowoczesności, a Gastamo praca za granicą pomaga w tym, by znaleźć się w jego centrum. W wyniku różnych regionalnych uchodźców i monarchii w całej historii Niemiec, każde miasto ma swoją unikalną osobowość i charakter. To sprawia, że kraj jako całość jest fascynującym miejscem do życia.

Niemcy słyną z kuchni i są idealnym miejscem dla osób lubiących dobre jedzenie, wino i nie tylko. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci poczyniono znaczne inwestycje w infrastrukturę kraju, który stał się potęgą przemysłową i jest siedzibą dla wielu największych producentów samochodów na świecie.

Religia w kraju jest zróżnicowany: większość ludności to katolicy (34%), protestanci (34%) lub muzułmanie (4%), a pozostała część jest nieokreślona (28%).

Niemcy jako miejsce do życia

Niemcy są ciekawym, żywym i niedrogim miejscem do życia. Ma znaczącą i potężną gospodarkę, dzięki której emigranci żyją tam na dobrym poziomie jakości życia. Populacja emigrantów w kraju stopniowo wzrastała przez lata, a obecnie w Niemczech mieszka około 250 000 emigrantów (około 0,3%).

Standard szkolnictwa i edukacji w kraju jest wysoki, podobnie jak infrastruktura publiczna i systemy opieki zdrowotnej.

Wielu obcokrajowców uważa niemiecki styl życia za nieco formalny i niedorzeczny i z tego powodu może nie być odpowiedni dla niektórych osób. Ważne jest również, aby móc zrozumieć i mówić po niemiecku, aby żyć i pracować tutaj efektywnie.

Koszt życia w Niemczech

Niemcy oferują emigrantów dobry standard życia. Jednak wszyscy emigranci, którym zaproponowano lokalną umowę w Niemczech, powinni mieć świadomość, że ten kraj ma jedną z najwyższych stawek podatkowych na świecie. Mimo to warto zauważyć, że poziom wynagrodzeń jest również znacznie wyższy niż w innych obszarach w Europie. Koszty utrzymania w Niemczech mogą się różnić w zależności od miasta, w którym przebywają emigranci. W wielu bardziej rozwiniętych miastach, takich jak Berlin, Bohn i Kolonia, koszty utrzymania są wysokie, natomiast te, które znajdują się w byłej NRD, oferują niższe koszty utrzymania. Porównując z innymi miastami na całym świecie, powszechnie przyjmuje się, że koszty utrzymania w Niemczech są stosunkowo niskie, co zostało potwierdzone.

Język

Niemiecki jest jedynym językiem urzędowym w Niemczech. Jednak duży odsetek osób mieszkających w Niemczech mówi po angielsku i jest powszechnie stosowany w biznesie międzynarodowym.

Klimat

Umiarkowany – chłodny, z mokrymi zimami i latami.

Praca na emigracji i perspektywy kariery

Wysokie wskaźniki bezrobocia w Niemczech oznaczają, że przepisy imigracyjne w Niemczech są bardzo napięte, chcąc chronić miejsca pracy narodu niemieckiego. Z tego powodu znalezienie pracy jako emigrant może być sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie władasz biegle językiem niemieckim. Ponadto wiele osób w Niemczech studiuje na poziomie uniwersyteckim przez okres do siedmiu lat, zapewniając im wyższy poziom wykształcenia i szkolenia zawodowego niż wielu ich międzynarodowych konkurentów.

Istnieją jednak niektóre sektory w Niemczech, które potrzebują wykwalifikowanych pracowników z zagranicy. Niedobory są szczególnie widoczne w dziedzinach inżynierii elektrycznej i mechanicznej.

asmo-solutions.pl - agencja pracy Niemcy

Rzeczy, które każdy przybywający tutaj obcokrajowiec powinien wiedzieć o życiu w Niemczech:

 • Mieszkańcy są prawnie zobowiązani do usunięcia śniegu lub lodu z przodu swoich nieruchomości (chyba że budynek ma przypisanego dozorcę). Jesteś prawnie odpowiedzialny za wszelkie obrażenia, które wystąpią w wyniku zaniedbania tego obowiązku.
 • W niektórych obszarach ludzie są prawnie zobowiązani do zamiatania ulicy bezpośrednio przed wejściem do domu.
 • W większości nieruchomości do wynajęcia nie wolno wykonywać kopii kluczy. Zazwyczaj będziesz musiał uzyskać zgodę właściciela, zanim to zrobisz. W przypadku utraty klucza konieczne będzie zastąpienie wszystkich zamków.
 • W ciągu siedmiu dni od wprowadzenia się do jakiegokolwiek mieszkania musisz zarejestrować szczegóły swojego adresu w lokalnej policji.

Życie w Niemczech: przewodniki po mieście

Znajdziesz w sieci niejeden przewodnik po mieście dostępny dla osób chcących się poruszać po stolicy Niemiec, mieszkając w Berlinie. Znajdź wyczerpujący przewodnik relokacji który zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o przeprowadzce do tego niemieckiego miasta – to pomoże Ci:

 • przemieszczać się wydajnie i skutecznie przy minimalnym stresie
 • szybko i łatwo osiąść w nowym życiu i znajdź potrzebną pomoc, gdy jej potrzebujesz
 • identyfikuj obszary, w których możesz żyć, odpowiadające Twojemu stylowi życia i budżetowi
 • znaleźć odpowiednie miejsca, aby spotkać ludzi o podobnych poglądach
 • znaleźć szkoły odpowiednie dla swoich dzieci i ich potrzeby edukacyjne
 • upewnić się, że twoja rodzina czerpie najwięcej ze swoich doświadczeń za granicą
 • przygotować się na nową kulturę z wyprzedzeniem i uniknąć pułapek kulturowych
 • radzić sobie z każdym wyzwaniem związanym z przeprowadzką
 • ominąć niepotrzebną biurokrację i uniknąć niepotrzebnej biurokracji

W przeciwieństwie do tego, co możesz znaleźć w przewodnikach dostępnych w formie książki już w samych Niemczech – internetowe przewodniki dla obcokrajowców są regularnie przeglądane i aktualizowane w celu upewnienia się, że ​​informacje są dokładne i wiarygodne, a jeśli uda Ci się znaleźć przewodniki, które są napisane przez prawdziwych emigrantów, którzy mieszkają i pracują w Berlinie, możesz mieć pewność, że uzyskasz dostęp do informacji, których potrzebujesz – gdyż wiesz, że napisali to ludzie, którzy naprawdę wiedzą o co chodzi, bo już przez to wszystko przeszli i doświadczyli na własnej skórze.

Jeśli to, co przeczytałeś w niniejszym tekście Cię w pełni zachęciło do tego, by żyć u naszych sąsiadów, uczciwie pracować, a nawet osiąść tam na stałe – nie czekaj dalej ale już teraz sprawdź oferty pracy w Niemczech !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *