Jak ochronić firmę przed pozbawionymi skrupułów kredytodawcami?

shutterstock_632424776

Jeśli próbujesz zebrać pieniądze, aby rozwinąć działalność lub sfinansować nowy biznes, upewnij się, że nie zostaniesz oszukany. Skorzystaj z tych wskazówek, aby uniknąć oszustw finansowych.

Dlatego szukasz kapitału na nowy startup lub rozwijający się biznes. Założę się, że przeczytałeś nagłówki lub zobaczyłeś reklamy:

„Przestań aplikować o kredyty bankowe, szybko dostaniesz u nas 250 000 zł na firmę! Zapewniamy niezabezpieczone pożyczki biznesowe nawet dla osób ze złą historią kredytową!”

Ale założę się, że nie widziałeś ani nie czytałeś drobnego druku – drobnego druku, który określa, ile musisz zapłacić z góry, lub że twoja płatność z góry nie gwarantuje wyników – żadnych wyników. W przeważającej części, większość z tych pożyczkodawców myśli tylko, jak wyłudzić z Ciebie więcej pieniędzy, a nie o to, by pomóc Ci w uzyskaniu gotówki potrzebnej do założenia lub rozwoju firmy.

Najważniejsze jest to, że trudno jest znaleźć kredyty biznesowe dla małych firm. Banki nie udzielają chętnie takich pożyczek, o czym możesz się przekonać patrząc na kredyt gotówkowy porównanie w www.lowcakredytow.pl. W przypadku niewielu firm, które się kwalifikują, wszyscy kredytodawcy (banki, osoby prywatne, publiczne itp.) Chcą zobaczyć dwie rzeczy:

• Po pierwsze – twoja gotowość do spłaty – jeśli nie spłacisz, nie będą zarabiać, ani nawet odzyskają swoich pożyczek. A jeśli sądzą, że nie spłacisz, nie dadzą ci pożyczki. Zwykle sprawdzają twoją gotowość do spłaty przez twoją osobistą historię kredytową – a nie jakąś fałszywą historię kredytową, za którą zapłaciłeś. I nie biorą pod uwagę wymówek – nawet tych, które wydają się rozsądne.

• Po drugie – twoja zdolność do spłaty pożyczki poprzez przepływ gotówki. Ty i Twój biznes musicie wykazać, że możesz spłacić pożyczkę, dokonując miesięcznych płatności kwoty głównej i odsetek. Nie oznacza to przepływu gotówki po otrzymaniu pożyczki, ale jest to kwestia wcześniejszych przepływach pieniężnych, zwykle w postaci trzech plus lat dochodowych operacji biznesowych. Przepływy pieniężne mogą pochodzić zarówno z ogólnych przychodów z działalności, osobistych bieżących zasobów dochodu, jak iz konwersji aktywów finansowych, takich jak należności, zamówienia zakupu lub rachunki kart kredytowych.

Tak więc, jeśli twoja firma nie ma lub nie może spełnić tych dwóch głównych pozycji, wówczas żaden pożyczkodawca nie zapewni Twojemu biznesowi kapitału, którego potrzebuje. A jeśli jakaś osoba lub firma powie, że da Ci dużą sumę nie sprawdzając tego wszystkiego – lepiej sięgnij po przycisk kasowania, a nie swój portfel.

Z drugiej strony, jeśli Twoja firma spełnia te wymagania, to nadal nie gwarantuje, że masz do czynienia z renomowanym pożyczkodawcą lub brokerem. Jak więc ochronić się przed pozbawionymi skrupułów kredytodawcami lub brokerami?

Pamiętaj, że jeśli nie spełniasz minimalnego wymogu pożyczkodawcy (gotowość i zdolność do spłaty), to nie dostaniesz pożyczki biznesowej, bez względu na wszystko. Uwaga na opłaty z góry. Jeśli zostaniesz poproszony o przekazanie pieniędzy z góry (jakiekolwiek pieniądze) przed zatwierdzeniem, strzeż się. To powinna być wielka czerwona flaga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *