Jak zarabiać na bitcoinach?

how-can-i-buy-bitcoins-630x382

Chcąc wiedzieć jak zarabiać bitcoiny należy zacząć od tego czym one tak naprawdę są. Kryptowaluta działa na rynku internetowym już od ponad 10 lat. Za jej powstanie odpowiada Satoshi Nakamoto oraz grono ludzi zajmujących się programowaniem  łączonym z marketingiem. Bitcoin nie ma swojego fizycznego zamiennika. Jej istnienie opiera się na specjalnym kodzie informatycznym, który istnieje jedynie w sferze wirtualnej. Wiele osób traktuje ten środek jako kryptowalute, inni zaś wykorzystują go w sposób tradycyjny. Możliwość wykorzystywania bitcoinów jest zależna w głównej mierze od charakteru transakcji oraz przedmiotu sprzedaży.

Bitcoin jak zacząć? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chce rozpocząć swoją przygodę z tą walutą. Na samym wstępie należy pozyskać Bitcoiny, a istnieje na to kilka sposobów:

  • zakup u innego internauty
  • kantor internetowy – wiele kantorów działających online umożliwia zakup tej waluty
  • mining – czyli proces polegający na samodzielnym tworzeniu kryptowaluty. Wymogiem koniecznym do spełnienia jest posiadanie komputera o mocnych parametrach
  • wykup udziałów w kopalni

Zgromadzona waluta przechowywana jest w portfelu, który łudząco może wyglądać jak tradycyjne konto bakowe. Jest to wyłączna własność właściciela, który jako jedyny ma dostęp i możliwość operacji na koncie. Środki zabezpieczone są kluczem.

Kryptowaluta cieszy się coraz większym zainteresowaniem na świecie. Jej popularność wynika z rozgłosu i mody panującej wśród urzędników, handlarzy i prywatnych ludzi. Osoby chcące posiadać bitcoiny, a następnie używać go jak środka płatniczego najczęściej kierują się potrzebą izolacji od gospodarki i jej ingerencji w nasze pieniądze. Waluta nie jest kontrolowana przez bank centralny, ani żadne instytucje finansowe. Możliwość zarobienia sporych pieniędzy jest jednym z czynników, które wpływają na chęć posiadania bitcoinów. Ich wartość zależna jest w głównej mierze od ich posiadaczy. Im większe zapotrzebowanie na walutę tym jej cena stosunkowo wzrasta.

2 komentarze

  1. Morela pisze:

    Mam pytanie, czy portfel bitcoin można współdzielić np. z żoną albo współinwestorem? Jak to prawnie wygląda?

  2. Maciej pisze:

    Jeśli szukacie dobrych i rzetelnych źródeł informacji na temat wirtualnych walut, polecam zajrzeć na https://beatcoin.pl/gieldy/. Giełdy kryptowalut to jedne z najpopularniejszych miejsc na zarabianie na wirtualnych walutach. Trzeba jednak uważać i wybierać wyłącznie te giełdy, które są sprawdzone. Historia bowiem pokazuje, że wiele giełd upada, a wraz z nimi znikają włożone przez użytkowników fundusze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *