Jak zostać deweloperem nieruchomości: skorzystaj z tych prostych kroków!

reliable-real-estate-agent-1

W ciągu najbliższych pięciu lat nieruchomości według prognoz mają zyskać 25% udziałów na rynku, wprowadzenie rządowych programów, takich jak uruchomienie pomocy jeśli chodzi o finansowanie pożyczek, zapewniające kupującym większy dostęp do finansowania do kolejna kwestia. To wszystko sprawia, że teraz może być idealny moment na rozpoczęcie rozwoju swojej kariery w branży nieruchomości.

Jeśli zależy Ci na tym, by wejść na rynek w szybkim tempie, przeczytaj opracowanych przez nas kilka prostych kroków do sukcesu w karierze dewelopera nieruchomości i zrób z nich pożytek już teraz!

1. Opracuj biznesplan rozwoju nieruchomości

Nawet jeśli planujesz rozpoczęcie działalności deweloperskiej w niepełnym wymiarze godzin, i nie jesteś pewien, czy stanie się ona pełnoetatową działalnością biznesową, czy tylko dodatkowym sposobem na zarabianie pieniędzy, nadal rozsądnym pomysłem jest posiadanie biznes planu rozwoju nieruchomości. Musisz wyznaczyć konkretne i ukierunkowane cele dotyczące tego, co chcesz osiągnąć dzięki przedsięwzięciu dotyczącemu nieruchomości, a także wykazać szczegółowe wskazówki, w jaki sposób osiągniesz swoje cele.

Ważne jest również, aby pamiętać o zasobach. Jeśli prawdopodobnie będziesz wymagać personelu, być może będziesz musiał skorzystać z pomocy agencji HR lub dostawców usług płacowych, aby zapewnić swojej firmę legalną działalność. Podobnie, jeśli chcesz promować swój biznes, może zajść potrzeba zaprojektowania strony internetowej lub prowadzenia kampanii marketingowych. Wiele firm decyduje się na outsourcing tych procesów, zaczynając od zapewnienia stałej jakości.

2. Kupuj na wynajem lub kupuj i sprzedawaj

Jednym z kluczowych celów, które musisz zidentyfikować w planie biznesowym, jest strategia wyjścia. Czy Twój plan obejmuje kupno-wynajem czy chcesz kupować inwestycje w stylu nowe mieszkania Warszawa Włochy i móc je sprzedawać? Kupowanie i wynajmowanie oferuje bardziej długoterminową strategię i umożliwia budowanie rozszerzonego portfela nieruchomości, aby ostatecznie zastąpić bieżące wynagrodzenie. Kredyty hipoteczne na zakup są dostępne, ale należy pamiętać, że traktuje się tutaj dochody generowane z wynajmowanych nieruchomości jako wynagrodzenie i dlatego uwzględniany jest tutaj podatek dochodowy. Jeśli twój podatek zostanie zaklasyfikowany jako „wyższa stawka”, zostaniesz obciążony podatkiem rzędy nawet 40% zysków.

Kupno i sprzedaż oferuje bardziej krótkoterminową strategię, aby szybko zwiększyć swój kapitał. Jesteś znacznie bardziej zależny od warunków rynkowych i jest to z pewnością bardziej ryzykowne – choć zapewnia bardziej natychmiastowy zwrot z inwestycji. Sprzedane nieruchomości są obciążone podatkiem od zysków kapitałowych, który obecnie wynosi od 18% do 28% w zależności od dochodu

3. Zawsze rozważaj rentowność i zwrot z inwestycji

Rentowność wynajmu oblicza się, mierząc roczny przychód z wynajmu w stosunku do wartości nieruchomości. 10% uważa się za dobry zysk brutto, który może znacznie wzrosnąć w przypadku wielu użytkowników (na przykład studentów). Podczas sprzedaży nieruchomości musisz dążyć do minimum 30% zwrotu z kapitału.

Polecamy:
Czym jest kwota wolna od podatku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *